Prezident HK ČR navštívil Jihočeský kraj

09.05.2013 19:50

Prezident Hospodářské komory České republiky (HK ČR) Petr Kužel jednal v rámci série pracovních setkání s hejtmany s Jiřím Zimolou, hejtmanem Jihočeského kraje. Jednání proběhlo za účasti předsedy Jihočeské hospodářské komory a člena představenstva HK ČR Miroslava Dvořáka.

Prezident HK ČR navštívil Jihočeský kraj
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Kužel, prezident Hospodářské komory České republiky

„S hejtmanem Jihočeského kraje jsme mimo jiné řešili rozvoj dopravní infrastruktury, kdy v případě Jihočeského kraje jde zejména o dopravní tepnu D3, která je však rovněž otázkou Středočeského kraje,“ řekl prezident Kužel. Nejen to ale považuje Jihočeský kraj za důležité. „Jde nám i o dostavbu silnice R3 ve směru na Rakousko. Pokud se tento směr podaří vybudovat z české strany, protože na rakouské straně se již tato silnice buduje, půjde o jednu z nejdůležitějších tepen, která napomůže rozvoji výměny zboží a příhraničního obchodu,“ doplnil hejtman Zimola.

Diskutovalo se i palčivé téma potřeby změny zákona o veřejných zakázkách. „Při svých cestách do Rakouska či Německa zjišťuji, že se zde diskutuje o podpoře místně příslušných podnikatelů z regionu při zadávání zakázky, nicméně v ČR je taková podpora podnikání označována za regionální protekcionalismus, a to je, myslím, špatně. Nejlevnější totiž vždy neznamená nejlepší,“ zmínil předseda Dvořák. V rámci této oblasti panovala jednoznačná shoda všech zúčastněných týkající se potřeby změny zákona, který paradoxně snižuje počet veřejných zakázek v ČR.

Došlo i na možnosti podpory místních proexportně orientovaných podnikatelů prostřednictvím doprovodných podnikatelských misí jihočeského hejtmana, který takový druh podpory podnikání podporuje. Závěrem jednání Jiří Zimola ocenil spolupráci s Hospodářskou komorou, a to nejen na celorepublikové, ale i krajské úrovni.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: komora.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zlínský kraj: Radní schválili výběr nových provozovatelů veřejné linkové dopravy

22:11 Zlínský kraj: Radní schválili výběr nových provozovatelů veřejné linkové dopravy

Výběr dopravců, kteří budou od 15. prosince 2019 provozovat veřejnou linkovou dopravu ve Zlínském kr…