Příjezd zubrů do Milovic nabere zpoždění, transport se nepodařilo polským úřadům vložit do systému

29.11.2015 8:44

Příjezd zubrů do Přírodní rezervace Milovice se opozdí.

Příjezd zubrů do Milovic nabere zpoždění, transport se nepodařilo polským úřadům vložit do systému
Foto: Česká krajina
Popisek: Zubr evropský
reklama

„Polská strana nám bohužel během dneška oznámila, že se polským veterinárním orgánům nepodařilo v pátek odpoledne propojit s celoevropským systémem evidujícím transporty zvířat a proto nemohly pondělní transport zubrů zanést do systému a povolit. Ani během dneška se polským kolegům nepodařilo problém vyřešit. Nový termín by nám kolegové z Polska měli sdělit během pondělního rána,“ informoval Dalibor Dostál, ředitel společnosti Česká krajina.

I když je změna termínu nepříjemná, protože na příjezd zubrů byli pozváni oficiální hosté, připraveni veterinární lékaři i přichystána potřebná technika, výhodou nového termínu by mohlo být lepší počasí. Zatímco v pondělí a v úterý má ještě pršet, od středy by mělo být tepleji a jasno.

Protože je terén v rezervaci pro transportní kamion náročný, měl by být příjezd zvířat za sucha snadnější. Zubři přijedou v transportních bednách, každou z nich bude třeba z nákladního vozu nakladačem sundat. Zvířata budou z beden vypuštěna po zvednutí padacích dvířek.

V bývalém vojenském prostoru Milovice je od ledna letošního roku stádo divokých koní pocházejících z anglického Exmooru. V říjnu k nim přibyli zpětně křížení pratuři dovezení z Holandska. Úkolem velkých kopytníků je spásat vzácné stepi, které by jinak zarostli náletovými dřevinami a křovinami.

To by způsobilo vyhynutí řady vzácných druhů, včetně vzácné rostliny hořce křížatého nebo ohroženého motýla modráska hořcového Rebelova. První sezona předčila očekávání vědců, na pastvině napočítaly stovky nových hořců.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Celní správa:  Celníci zastavili nelegální obchod s miliony cigaret

22:30 Celní správa: Celníci zastavili nelegální obchod s miliony cigaret

Bezmála sedm milionů nelegálních cigaret a daňový únik ve výši 22 milionů korun odhalili ostravští c…