Prima: Marie Doležalová si pochvaluje „dospělou“ roli v Cestách domů

23.07.2013 19:58

Marie Doležalová hraje v primáckém seriálu Cesty domů koncipientku u soudu Alenu. Pochvaluje si, že konečně nehraje žádnou podivínku, ale normální holku, která řeší dospělé problémy.

Prima: Marie Doležalová si pochvaluje „dospělou“ roli v Cestách domů
Foto: iprima.cz
Popisek: Loga TV Prima

Alena Brázdová je slečna, která za sebou nemá moc šťastné dětství, o to víc se snaží mít se v životě lépe. Pracuje jako koncipientka u soudkyně Simony (Veronika Freimanová), která je její vzor, ráda by jednou byla jako ona.

 „Alena je moje první vážná postava, jsem zvyklá hrát většinou naivky a holky roztomilé a trochu hloupé. Líbí se mi, že Alena je ambiciózní, někdy možná trochu ostrá a malinko mrška. Má za vzor Simonu, což se mi dobře hraje, protože pro mě je vzorem zase Veronika Freimanová. Ráda ji sleduju při práci a učím se od ní,“ říká Marie Doležalová.

 Alena pro Marii znamená posun k „dospělejším“ rolím a je prý pro ni trochu výzva. „Výzvy mě ale baví. Kvůli jedné filmové roli jsem musela zhubnout, do pohádky jsem se učila provaz, hvězdy a stojky, jindy zase thai box. Taky jsem si musela nechat trochu zastřihnout a obarvit vlasy. Nemám problém se kvůli roli něco naučit nebo se v něčem zlepšit, ale už bych nechtěla hubnout, protože mi to dost rozhodilo metabolismus. A taky bych se nenechala ostříhat nebo si změnit barvu vlasů. Ani bych nemohla, asi by to byl problém v Divadle Na Fidlovačce, kde hraju v několika představeních,“ říká Marie.

 Před objektivem fotografa se ale Marie proměnit neváhala. Vznikly tak fotky, na nichž rozhodně nevypadá jako naivní holčička.  „Focení jsem si užívala. Bylo zajímavé stylizovat se do úplně jiného typu, zkoušet trochu jiné účesy, líčení, oblečení, různé pózy a pak se vidět na fotkách. Už jsem věděla, do čeho jdu, ale když jsem se podobně fotila úplně poprvé, byla jsem překvapená, jak je to vyčerpávající, že nestačí jen stát a tvářit se. Na focení mě baví, že snese stylizaci a výraznější líčení. Líbí se mi to, ale kdybych takhle nalíčená měla chodit po ulici, asi bych se necítila přirozeně, přišlo by mi to trochu přehnané,“ vysvětluje Marie.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lesy Praha: Na týden Československem - lesní tábor spojil obě republiky

22:17 Lesy Praha: Na týden Československem - lesní tábor spojil obě republiky

Jaké by to bylo, kdyby se Česko a Slovensko opět spojily v jeden stát, rozuměli bychom si? Je práce …