Příští týden se bude konat druhé kolo soutěže „Národní park Šumava ve školních lavicích“

17.05.2018 18:31

Střediska environmentální výchovy Správy Národního parku Šumava pořádají již sedmým rokem přírodovědnou soutěž určenou školákům od druhých do devátých ročníků ZŠ a studentům odpovídajících ročníků víceletých gymnázií.

Příští týden se bude konat druhé kolo soutěže „Národní park Šumava ve školních lavicích“
Foto: NP a CHKO Šumava
Popisek: NP a CHKO Šumava

Soutěž je zaměřena na znalosti dětí o přírodě i místopisu Šumavy. Obsah soutěže se přímo neváže na školní znalosti dětí, ale na jejich všeobecné povědomí o Šumavě získané mimo školní vyučování.

„V březnu proběhlo první – školní kolo soutěže, kdy děti ve školách vyplňovaly pracovní listy, které připravujeme pro každý rok nové, aktuální. Základem tohoto prvního kola je práce s ilustracemi a fotografiemi šumavské přírody,“ vysvětluje vedoucí střediska environmentální výchovy Vimperk Správy NP Šumava Stanislav Čtvrtník.

Do soutěže se přihlásilo celkem 27 škol z oblasti Šumavy. V prvním kole soutěžilo 2752 dětí. Druhého kola se zúčastní opět všechny školy, které do soutěže pošlou celkem 200 dětí.

„Toto kolo je terénní a letos se koná v Návštěvnickém centru Kvilda. Zde budou pro děti připraveny 2 soutěžní okruhy, tedy stezky se stanovišti, kde děti poznávají faunu a flóru Šumavy, zabývají se místopisem a plní další tematické úkoly související s přírodou a její ochranou. Některá soutěžní stanoviště zpestří živí zástupci šumavské fauny,“ doplňuje Stanislav Čtvrtník.

Druhé kolo je rozvrženo do čtyř dnů, a to od 21. do 24. května. Vítězové druhého kola se v jednotlivých kategoriích považují za absolutní vítěze soutěže. Slavnostní vyhlášení s předáním cen proběhne v sobotu 9. června. Kromě vítězů budou pozváni jejich rodiče a pedagogové.

UPOZORNĚNÍ PRO VEŘEJNOST:

Druhého kolo přírodovědné soutěže se koná v Návštěvnickém centru Kvilda od pondělí 21. května do čtvrtka 24. května 2018. V době konání soutěže bude návštěvnické centrum pro veřejnost stále otevřené. Při tom prosíme návštěvníky o shovívavost, neboť některé části areálu budou vyhrazeny pro soutěž. Soutěžní stezka nebude zasahovat ke zvířecím výběhům, ale soutěžící školy mohou využívat možnost výpravy do výběhů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Turistický spolek Lipenska: Lipensko nabízí běžkařům nejlepší podmínky za posledních 15 let

21:39 Turistický spolek Lipenska: Lipensko nabízí běžkařům nejlepší podmínky za posledních 15 let

Nejlepší podmínky za posledních 15 let nabízí pro milovníky běžeckého lyžování letošní Lipensko. Poč…