Probační a mediační služba na Kriminologických dnech

17.02.2019 7:33

V Ústí nad Labem se ve dnech 21. - 22. ledna 2019 konal sedmý ročník Kriminologických dnů. Konference se zúčastnili zástupci Probační a mediační služby, kteří se v průběhu prvního dne představili v panelu věnovanému tématu resocializačních programů pro dospělé pachatele trestné činnosti. Moderování se ujala vedoucí metodického a analytického oddělení Mgr. Kamila Špejrová.

Probační a mediační služba na Kriminologických dnech
Foto: Probační a mediační služba ČR
Popisek: Probační a mediační služba ČR, logo.

V rámci panelu proběhla diskuse na téma aktuální situace v oblasti akreditačního a dotačního řízení Ministerstva spravedlnosti a naplňování Koncepce rozvoje probace a mediace do roku 2025 s hlavním důrazem na rozvoj tzv. programových center, která by měla vzniknout ve všech osmi soudních krajích. „V programových centrech budou proškolení lektoři zajišťovat provádění resocializačních programů pro mladistvé a dospělé pachatele. Centra tak budou tvořit součást kontinuálního procesu reintegrace pachatelů do společnosti a jejich vznikem se zvýší jak dostupnost, tak efektivita prováděných programů“, dodává Mgr. Kamila Špejrová.

Dalším tématem bylo představení aktivit projektů Křehká šance II a Na správnou cestu II. Program Victim Impact Training je realizován v sedmi českých věznicích a vychází z myšlenek restorativní justice. Jde o skupinový výukový program se sociálně terapeutickými prvky, který je zaměřen na zvýšení odpovědnosti pachatele za jeho protiprávní jednání a zvýšení schopnosti empatie ve vztahu k obětem trestné činnosti. Program Proti násilí II se naopak zaměřuje na snížení výskytu násilného chování a páchání násilné trestné činnosti u mladých dospělých pachatelů. Řada těchto pachatelů je dospělá ve smyslu zákona, biologickým věkem, avšak ne z hlediska sociálně-psychologického, a proto program cílí i na předání informací, zkušeností a postupů, které klientům umožní orientaci ve světě dospělých.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

České dráhy: Novinky v jízdním řádu pro rok 2020 v Jihomoravském kraji

9:51 České dráhy: Novinky v jízdním řádu pro rok 2020 v Jihomoravském kraji

V neděli 15. prosince začne platit nový jízdní řád pro rok 2020. Regionální vlaky ujedou na území J…