Proces likvidace dceřiných společností Nemocnice Na Homolce je připraven, nyní již potřebujeme jen souhlas vlády

29.04.2016 12:29

Nemocnice Na Homolce předložila prostřednictvím Ministerstva zdravotnictví vládě k odsouhlasení plán likvidace své dceřiné společnosti Holte, s. r. o., který vypracovala nezávislá likvidátorka. Ta byla úkolem pověřena v lednu letošního roku s cílem maximalizovat likvidační zůstatek. Pokud Vláda ČR plán likvidace schválí, nic již nebude stát v cestě realizaci likvidace, tedy definitivnímu formálnímu zániku Holte, s. r. o.

Proces likvidace dceřiných společností Nemocnice Na Homolce je připraven, nyní již potřebujeme jen souhlas vlády
Foto: homolka.info
Popisek: Nemocnice na Homolce
reklama

„Likvidátor nám předložil plán likvidace, my jsme podnikli přípravné kroky a konkrétní návrh způsobu likvidace jsme předložili prostřednictvím Ministerstva zdravotnictví k odsouhlasení vládě,“ uvedl ředitel Nemocnice Na Homolce Ivan Oliva.

Proces postupného utlumování a následné likvidace dceřiné společnosti Holte, s. r. o., která kromě jiného zajišťovala pro nemocnici veškeré účetnictví, zahájila Nemocnice Na Homolce koncem roku 2014 na základě pokynu Ministerstva zdravotnictví. Od dubna loňského roku je již veškeré účetnictví zajišťováno vlastními zaměstnanci nemocnice a přináší nemocnici každoročně úsporu v řádu desítek milionů korun. Stejným způsobem bude postupovat i u druhé dceřiné společnosti – Holte Medical, a. s., zajišťující pro nemocnici nákup léků, zdravotnického materiálu a pomůcek. Proces postupného přebírání jejích činností zaměstnanci nemocnice probíhá také již od konce roku 2014.

„Jen za rok 2015 jsme postupným přebíráním činností dceřiných společností dosáhli pozitivního vlivu na hospodářský výsledek ve výši 54 mil. Kč,“ doplnil Oliva.
Likvidace Holte Medical, a. s., by měla být dle harmonogramu zahájena 1. 7. 2016 s tím, že tento termín je podmíněn vládním schválením postupu likvidace Holte, s. r. o., která je se společností Holte Medical, a. s., majetkově provázána.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Asociace podnikatelek a manažerek spouští na sociálních sítích kampaň #ChooseWOMEN

9:31 Asociace podnikatelek a manažerek spouští na sociálních sítích kampaň #ChooseWOMEN

Českomoravská asociace podnikatelek a manažerek (ČMAPM) spouští na sociálních sítích kampaň #ChooseW…