Návrh spočívá v tom, že se tato stanoviska znovu ověří a zároveň se veškerá dokumentace související s EIA zveřejní a bude možné se k ní vyjádřit v rámci územního či stavebního řízení. Jednotný mechanismus pro ověřování projektů, kterým bylo vydáno stanovisko EIA podle zákona 244/1992, bude zajištěn úpravou zákona o posuzování vlivu na životní prostředí. Evropská komise návrh české delegace vzala za základ pro další jednání o kompromisním řešení, jehož detaily se budou na pracovní úrovni řešit během února.
„Česká republika je připravena udělat maximum pro ověření dopadů staveb na životní prostředí, nechce ale opakovat celý formální proces EIA, což by mělo zásadní dopad na klíčové dopravní stavby, včetně staveb na evropské páteřní síti,“ říká ministr dopravy Dan Ťok.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva
Záhada daru
Zabývá se někdo otázkou, proč, když někdo chce darovat peníze státu, tak jde zrovna za ministrem spravedlnosti a ne třeba za ministrem financí nebo premiérem? A jak je možné, že se dary neprověřují a neschvaluje je minimálně celá vláda? Mně to celé zavání korupcí. Jak to vidíte vy? A ještě k tomu pů...
Další články z rubriky

7:23 Úřad vlády: Rozvodová novela posiluje ochranu ohrožených dětí
Odborníci se shodli, že tzv. rozvodová novela je klíčový a žádoucí krok k posílení ochrany dětí a mo…