Prohlášení MZV k situaci uprchlíků v ČR

26.10.2015 12:24

Ministerstvo zahraničních věcí pozorně sleduje postřehy zahraničních partnerů k situaci v České republice, ať už zaznívají z OSN, Rady Evropy či nevládních organizací a je připraveno o nich vést otevřený dialog. V tomto kontextu ministr zahraničních věcí informoval vysokého komisaře OSN pro lidská práva o připravenosti české strany ho přijmout v České republice, aby mohli společně podrobně hovořit o otázkách lidských práv a vysoký komisař měl příležitost se se zdejší lidskoprávní situací, včetně detenčních center osobně seznámit.

Prohlášení MZV k situaci uprchlíků v ČR
Foto: mzv.cz
Popisek: Ministerstvo zahraničních věcí

Česká republika si je plně vědoma nutnosti zajistit důstojné podmínky v detenčních zařízeních pro cizince v souladu s mezinárodními lidskoprávními standardy. Ministerstvo zahraničních věcí podporuje Ministerstvo vnitra ve zkvalitňování práce v těchto detenčních zařízení. Ministr zahraničních věcí proto odmítá tvrzení, že vláda ČR záměrně a systematicky porušuje lidská práva migrantů či kohokoli jiného.

Česká republika aktivně participuje na zmírnění akutní humanitární krize spojené s nevídanou migrační vlnou, a to jak finančně, tak i materiálně. Je mezi prvními členskými státy reagujícími na volání o pomoc ze strany států tzv. západobalkánské trasy při zvládání migrační krize. Jen za poslední dva dny připravilo Ministerstvo vnitra ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí tři humanitární konvoje na pomoc Slovinsku, Makedonii a Chorvatsku. Pomoc proběhne ve formě konkrétních materiálních dodávek ke zmírnění stále se zhoršující humanitární situace uprchlíků v uzlových bodech tranzitu. Věříme, že se i OSN takto aktivně připojí k bezodkladné pomoci ve stále eskalující situaci v mnoha evropských zemích.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo zahraničí: V období voleb zvyšte v Indii ostražitost

9:52 Ministerstvo zahraničí: V období voleb zvyšte v Indii ostražitost

Ministerstvo zahraničních věcí ČR žádá české občany pobývající či plánující cestovat do Indie mezi …