Prohlédněte si nejlepší dřevěné stavby roku 2017!

24.03.2017 10:00 | Zprávy

Prohlédněte si 14 dřevěných staveb, které vyhrály v anketě Dřevěná stavba roku 2017, a načerpejte inspiraci pro vaše bydlení. Vítěze vybírala odborná porota a široká veřejnost v 8 soutěžních kategoriích.

Prohlédněte si nejlepší dřevěné stavby roku 2017!
Foto: Dřevěná stavba roku
Popisek: Dřevěná stavba roku 2017

„Cílem ankety, kterou pravidelně vyhlašujeme, je podpořit dřevo jako naši významnou obnovitelnou surovinu,“ vysvětluje ředitel Nadace dřevo pro život Ing. Stanislav Polák. V anketě soutěžilo 113 dřevěných staveb a veřejnost jim poslala rekordních 49 241 hlasů. Z hlasujících byla vybrána výherkyně pobytu ve srubu Honka v Jizerských horách – paní Eva Koudelová z Ostrova u Karlových Varů.

Vítězové ankety získali voňavý dubový diplom, poukaz na 10 000 Kč a titul Dřevěná stavba roku v dané kategorii. Všech 113 přihlášených staveb bude po celý rok propagováno v v naší on-line Galerii, na významných stavebních veletrzích a v neposlední řadě také v katalogu ankety Dřevěná stavba roku 2017. Vítěze najdete ve fotogalerii níže. Finalisty v každé kategorii (1. - 3. místo) jsme zveřejnili zde.

Vítězové byli vyhlášeni 23. 3. 2017 na zámku ve Křtinách u Brna. Více o akci, kde mimo jiné přednášel londýnský architekt světového významu Kevin Flanagan o svém návrhu dřevěného mrakodrapu v Londýně, najdete brzy na webu www.drevoprozivot.cz. Ze zájmu o tuto anketu je patrné, že obliba dřevěných staveb v České republice roste, což je z pohledu ochrany životního prostředí dobrá zpráva! Bylo by proto skvělé, kdyby se i u nás povolilo stavět výškové budovy, které jsou nyní ve světě žhavým trendem. Aktuality o dřevěném stavění v České republice najdete na www.facebook.com/DrevenaStavbaRoku.

Tabulka vítězných děl ankety Dřevěná stavba roku 2017

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

David Smoljak byl položen dotaz

Co by teda měla ČR a EU udělat?

Jak zajistit spravedlivý mír a jak Ukrajině garantovat bezpečnost? Mluví o tom dost politiků, ale já upřímně nevím, co má být tou garancí? Spravedlivý mír chápu, jen se tedy obávám, že k němu asi nedojde. USA chce kapitulaci Ukrajiny a EU proto spravedlivý (ani jiný) mír nedělá nic.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Národní zemědělské muzeum Praha se připojuje k Noci betlémů

22:08 Národní zemědělské muzeum Praha se připojuje k Noci betlémů

Papírové betlémy Trnky, Lady nebo Šlitra k vidění po setmění. Noci betlémů upozorňuje na výjimečnou …