Projekt prodeje zajištěných motorových vozidel slaví úspěch

10.04.2016 10:32

Počátkem ledna byl Ministerstvem vnitra spuštěn pilotní projekt k ověření závěrů navržených pro změnu koncepce správy majetku zajištěného Policií ČR v trestním řízení.

Projekt prodeje zajištěných motorových vozidel slaví úspěch
Foto: mvcr.cz
Popisek: Ministerstvo vnitra ČR

Potřeba změny koncepce vychází z novelizace našich právních norem a současně je podepřena závazkem implementovat směrnici EP 2014/42/EU v oblasti správy zajištěného majetku do praxe. Ideovým záměrem změny koncepce je maximalizace finančního výnosu ze zajištěného majetku pro pozdější možné využití, které zahrnuje i oběti trestné činnosti, a to při vysoké efektivnosti vynakládání prostředků ze státního rozpočtu.

Pilotní projekt se zaměřil na otestování praktické proveditelnosti novely zákona č. 279/2003 Sb. v praxi, a to s cílem prokázat jak finanční přínosy z navrhovaných postupů pro poškozené, tak úspory pro stát. Za tímto účelem byla vybrána finančně významná skupina movitého majetku, která je současně administrativně velmi náročná, a to ojetá osobní motorová vozidla.

Nabídka prvního balíku vozidel proběhla v březnu a setkala se s velkým zájmem veřejnosti. Prodej proběhl prostřednictvím portálu Aukro.cz, a to z důvodu naprosté transparentnosti. Za skupinu prvních sedmi vozů bylo získáno více než 700 tisíc korun. Současně jejich prodejem odpadnou další náklady státu na údržbu a střežené parkování. Další skupina vozů k prodeji se připravuje, jejich nabídka bude k dispozici do konce dubna. 

Již dnes můžeme konstatovat, že doporučení navržená pracovní skupinou se v praxi potvrzují, o čemž svědčí i dosažené výsledky pilotního projektu. Ty budou použity pro další rozpracování nové koncepce správy majetku s cílem naplnění smyslu novelizovaného zákona č. 279/2003 Sb., směrnice EP a hesla „Zločin se nevyplácí“.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

HK ČR: Odkládání investic firem by mohlo být pro ČR horší než tvrdý brexit

22:30 HK ČR: Odkládání investic firem by mohlo být pro ČR horší než tvrdý brexit

Pokud zvítězí zdravý rozum a nedojde k ohrožení mezinárodního obchodu z důvodu brexitu nebo obchodní…