První náměstek ministra vnitra otevřel v iráckém Kurdistánu novou část uprchlického tábora

15.04.2016 13:36 | Zprávy

Ve středu 13. dubna 2016 otevřel první náměstek ministra vnitra pro řízení sekce vnitřní bezpečnosti Jiří Nováček v iráckém Kurdistánu novou část uprchlického tábora Ashti, určenou pro více než 200 vnitřně vysídlených iráckých rodin. Tato část tábora, nazvaná „Little Prague“ (Malá Praha), vznikla díky finančnímu daru ve výši 20 milionů korun v rámci Programu Ministerstva vnitra ČR na pomoc uprchlíkům. Do Malé Prahy se rodiny přestěhovaly z nedalekého tábora Arbat, kde byly jejich životní podmínky dlouhodobě nevyhovující.

První náměstek ministra vnitra otevřel v iráckém Kurdistánu novou část uprchlického tábora
Foto: mvcr.cz
Popisek: Ministerstvo vnitra ČR

„Česká vláda považuje za svou povinnost pomáhat těm, na které konflikt s tzv. Islámským státem dopadá nejvíce,“ řekl při slavnostním aktu Jiří Nováček. „Jsou to konkrétní lidé, kteří museli opustit své domovy a již nemají vhodné zázemí v táboře Arbat. Proto jsme podpořili rozšíření tábora Ashti. To považuji za skvělý úspěch i za ukázku dobré spolupráce mezinárodního společenství. Je to zároveň náš projev solidarity s těmi, kteří jsou situací postiženi nejtíživěji. Utrpení uprchlíků nám není lhostejné.“

f_03.jpg

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Renáta Zajíčková byl položen dotaz

Zákaz mobilů ve školách

Znamená zákaz mobilů ve školách izolaci od technologií? Podle mě ne a souhlasím s vámi, že digitální gramotnost nebo jak to nazvat je třeba rozvíjet, ale je třeba řešit i socializaci dětí, kterou dnes nahrazují právě telefony, tablety apod. a to podle mě není dobře.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

VZP: Jednodušší cesta na mamografický screening

22:33 VZP: Jednodušší cesta na mamografický screening

Ženy od 45 let mají nárok na screeningové mamografické vyšetření jednou za dva roky.