Putování Vinohradskou ulicí se vrací. Folklor a víno opět rozzáří „zlatou uličku“ Uherského Hradiště

26.08.2021 14:41

Putování Vinohradskou ulicí je již od roku 2008 tradičním vyvrcholením Slováckých slavností vína a otevřených památek, které jsou velkolepým svátkem folkloru, dobrého vína i slovácké pohostinnosti. Po loňské pauze, vynucené vládními opatřeními souvisejícími s bojem proti pandemii Covid-19, se milovníci dobré nálady mohou opět těšit na bohatý folklorní a vinařský program, který rozzáří asi kilometr dlouhou ulici, lemovanou měšťanskými vinnými sklepy.

Putování Vinohradskou ulicí se vrací. Folklor a víno opět rozzáří „zlatou uličku“ Uherského Hradiště
Foto: Putování Vinohradskou ulicí
Popisek: Putování Vinohradskou ulicí

„Jsem moc rád, že letošní Putování Vinohradskou ulicí může proběhnout tak, jak si jej oblíbili všichni ti, kdo druhou sobotu v září tradičně přijíždí do slovácké metropole za burčákem, dobrým vínem, temperamentním folklorem i naší pověstnou pohostinností. Celkem 13 cimbálových muzik se během soboty 11. září představí jak v historických vinných sklepích, které lemují Vinohradskou ulicí v uherskohradišťské místní části Mařatice, tak na několika venkovních gurmánských a vinařských stanovištích. Prestižní ozdobou celé akce je pak výstava Národní soutěž vín slovácké podoblasti, v jejímž rámci si návštěvníci mohou vybrat z 545 vzorků vín z celkem 75 vinařství,“ uvedl hlavní pořadatel Michal Dvouletý.

Putování Vinohradskou ulicí odstartuje v sobotu 11. září 2021 ve 14 hod. Kromě prestižní výstavy vín budou moci návštěvníci ochutnat autentická vína místních vinařů, ale také navštívit prezentaci hned několika regionálních vinařství, jako např. Víno Zlomek & Vávra, Vinařství Modrá, Dvůr pod Starýma Horama, Vinařství Od Hradišťa, Vinařství Chromeček nebo například Vinařství Bunža. Z otevřených vinných sklepů by návštěvníci určitě neměli vynechat Vinařský dům Mařatice nebo Sklepy Mařatice, které představují více než 350 metrů dlouhý labyrint měšťanských vinných sklepů. Ten je doplněn o venkovní terasu s jedinečným výhledem na široké okolí Uherského Hradiště.

Mezi cimbálovými muzikami se pak představí jak muziky od Uherského Hradiště, tak např. od Kyjova. Nebudou však chybět ani muziky z Horňácka nebo ze Strání. Kompletní program je již teď k dispozici na: www.vinohradskauliace.cz.

Vstup na Putování Vinohradskou ulicí je stejně jako v minulých letech zcela zdarma. Jelikož jde o volně přístupné, veřejné prostranství, vstup do Vinohradské ulice není nijak regulován. Během soboty 11. září 2021 zde bude pouze zakázán vjezd automobilům. Oproti minulým ročníkům je návštěvníkům umožněna bezplatná akreditace, v jejímž rámci je možné prokázat splnění mimořádných vládních opatření (očkování, negativní test či prodělání nemoci). Přímo u vstupu do Vinohradské ulice pak bude případným zájemcům k dispozici odběrové místo k provedení antigenních testů.

Generálním podporovatelem akce je stejně jako v minulosti Nadace SYNOT. Hlavními partnery jsou pak společnosti AUTO UH, MESIT, slovácký týdeník DOBRÝ DEN S KURÝREM a Sdružení slováckých vinařů. Dalšími partnery akce jsou společnosti Sběrné suroviny Uherské Hradiště, iPopular.cz, VOMA a NIO. Zdravotním partnerem akce je MEDISKONT. Záštitu nad akcí převzalo Město Uherské Hradiště. Putování Vinohradskou ulicí podporuje Vinařský fond České republiky.

Pozn. redakce: 78,921 % podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s., provozující server Parlamentní listy vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a bývalého senátora Iva Valenty.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Synot

74,925 % podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s., provozovatele www.parlamentnilisty.cz vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a bývalého senátora Iva Valenty. Dalšími vlastníky společnosti OUR MEDIA a.s. jsou Michal Voráček, Jan Holoubek a Jiří Čermák.

autor: Tisková zpráva

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MHMP: Od zítřka budou pro veřejnost zdarma k dispozici dvě kluziště na Letné

22:54 MHMP: Od zítřka budou pro veřejnost zdarma k dispozici dvě kluziště na Letné

Pro letošní zimní sezónu připravilo hlavní město pro širokou veřejnost opět dvě kluziště na Letné. P…