ŘSD: Nové kruhové objezdy v Žatci mohou pomoci houstnoucí dopravě

20.10.2019 9:51

Rozvíjející se průmyslové zóny v okolí Žatce mají přímý vliv na zahušťování dopravy podél silnice I/27, která vede v intravilánu města. Město žádá o bezpečnostní inspekce dvou problémových křižovatek.

ŘSD:  Nové kruhové objezdy v Žatci mohou pomoci houstnoucí dopravě
Foto: ŘSD
Popisek: Logo ŘSD
reklama

Výsledkem jednání zastupitelstva Žatce v čele se starostkou Zdeňkou Hamousovou s vedením chomutovské Správy ŘSD je prověření úprav dvou problematických křížení silnice I/27 s městskými komunikacemi. Jedná se o úrovňovou křižovatku silnice I/27 (Plzeňská ulice) s ulicí Osvoboditelů a o nepřehledné napojení Husovy ulice na silnici I/27. Od poslední bezpečnostní inspekce se dopravní situace zásadně změnila a výstavbě okružních křižovatek nahrává i výhledový rozvoj města. „Dopravní situace na křížení Plzeňské ulice s ulicí Osvoboditelů je ve špičkách již nyní kritická. A to nejsou průmyslové zóny ještě kapacitně naplněny. Většina zaměstnanců dojíždí ze Žatce právě přes toto klíčové dopravní křížení,“ popsala současnou situaci starostka Žatce. Zástupci ŘSD na základě podnětu města provedou bezpečnostní inspekci. „Pokud výsledek prokáže, že okružní křižovatka dopravně pomůže, zahájíme přípravu její realizace,“ představil plán řešení ředitel Správy Chomutov Martin Vidimský.

Nepřehledná křižovatka na výjezdu z Žatce směrem na Plzeň si v létě vyžádala první oběť. Nájezd na silnici I/27 je v těchto místech komplikovaný. Dříve provedená bezpečnostní inspekce jednoznačně neprokázala nutnost výstavby okružní křižovatky. Z výsledků bylo patrné, že řada řidičů v tomto místě nedbá dopravního značení a nedodržuje povolenou rychlost. Vedení Žatce však upozornilo na plánovaný rozvoj území. „Výhledově v této lokalitě dojde k výstavbě dalších obchodních center a bude nutné připojení dvou nových dopravních větví. Okružní křižovatka bude nezbytná,“ upozornil na výhledový stav místostarosta Žatce Radim Laibl. Vzhledem k tomu, že se bude jednat o investici vyvolanou jiným investorem, ŘSD se může na výstavbě okružní křižovatky podílet finančně, a to v rámci samotné křižovatky, která bude na pozemcích ŘSD ČR. „Přesto necháme provést v těchto místech novou bezpečnostní inspekci, která zohlední i aktuální nehodovost v této křižovatce,“ uzavřel téma ředitel chomutovské Správy ŘSD. Radní ještě dodali, že na základě nedávné smrtelné nehody koluje městem petice za výstavbu okružní křižovatky.

Vedle úprav křižovatek ve městě zastupitele Žatce zajímaly investiční akce související s napojením města na další kapacitní sítě komunikací. Zejména se jedná o obchvat sousedních Žiželic na silnici I/27, po jehož výstavbě dojde k lepšímu napojení na dálnici D7. Ve směru na Plzeň se radní dotazovali na stav projektu, který řeší úpravu silnice I/27 z Žatce k napojení na silnici I/6 (v budoucnu D6). Popis přípravy, navazující kroky i předpokládané termíny zastupitelům sdělil vedoucí úseku výstavby Správy Chomutov Marek Sotona.

Starostka Žatce Zdeňka Hamousová závěrem poděkovala Správě Chomutov za dosavadní jedinečnou spolupráci. „Povedlo se vám sestavit stabilní tým, který je vidět a který funguje, což dokazuje i postup na dostavbě dálnice D7, která je pro nás klíčová,“ uzavřela jednání starostka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

dTest: V simulovaném soudním sporu zvítězili olomoučtí studenti práv

22:11 dTest: V simulovaném soudním sporu zvítězili olomoučtí studenti práv

Spotřebitelská organizace dTest uspořádala druhý ročník soutěže Spotřebitelskoprávní moot court, ve …