ŘSD: Zimní údržba silnic a dálnic je v plném proudu

12.02.2015 12:58

Ředitelství silnic a dálnic spotřebovalo během letošní zimy již 14.000 tun soli a 390.000 litrů solanky. Posypalo celkem 221.000 kilometrů vozovek. O průjezdné dálnice a část rychlostních silnic se stará 700 zaměstnanců ŘSD.

ŘSD: Zimní údržba silnic a dálnic je v plném proudu
Foto: ŘSD
Popisek: Logo ŘSD

„Naše technika je v terénu 24 hodin denně a v nepřetržitých směnách pracují i všichni dispečeři zimní údržby. Pokud hrozí vysloveně kalamitní stav, nasazujeme i techniku ze záloh,“ komentuje situaci Jan Kroupa, generální ředitel ŘSD.

ŘSD zajišťuje průjezdnost skoro 900 kilometrů nejvytíženějších komunikací v celé ČR. K dispozici má celkem 157 sypačů. K nakládání do sypačů je připraveno 43 moderních nakladačů. Veškerou organizaci prací zajišťuje moderní dispečink s přímým napojením na všechny složky údržby.

Připraveno je rovněž 52 universálních vozidel s různým technickým vybavením – při velké sněhové nadílce například přijdou ke slovu mohutné frézy, schopné zvládnout i ty největší závěje.

Informace o zimní výbavě, sjízdnosti silnic a dálnic, ale také informace zahrnující výkony zimní údržby na dálnicích, rychlostních silnicích a silnicích I. třídy naleznete na portálu www.dopravniinfo.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Předsedkyně Akademie věd odhalila novou sochu DNA v Brně

11:16 Předsedkyně Akademie věd odhalila novou sochu DNA v Brně

Předsedkyně Akademie věd ČR Eva Zažímalová odhalila ve středu 13. února 2019 na Biofyzikálním ústavu…