ŘVC ČR: Plavbu po Labi oživila dvě nová přístaviště

06.08.2014 16:32 | Zprávy

Včera byla úspěšně zkolaudována nová veřejná přístaviště v Libotenicích a Nučnicích. Při plavbě mezi Roudnicí nad Labem a Litoměřicemi tak mají turisté možnost bezpečně přistát a navštívit okolní obce. Investorem a provozovatelem je Ředitelství vodních cest.

ŘVC ČR: Plavbu po Labi oživila dvě nová přístaviště
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lodní doprava na Labi

V obou obcích byla vybudována samostatná přístaviště pro osobní lodě a pro malá rekreační plavidla. Přistání lodí je zde bezplatné a rekreační čluny zde mohou stát až dva dny. Také je zde možné připojení lodí na elektrickou energii.

„Přístaviště nejsou jen doménou velkých měst, ale také v menších obcích je užitečné, když lodě mají možnost bezpečně přistát. V této části Labe zatím žádné přístaviště nebylo a tak lidé kolem obcí na lodích jen projížděli. Zájem vodních turistů dokládá, že zde začali přistávat ještě dříve, než bylo přístaviště dokončeno,“  řekl ředitel Ředitelství vodních cest ČR Lubomír Fojtů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Migrace

Kritizujete Rakušana za jeho migrační pakt. Na druhou stranu, jak jste si s migrací poradili vy? Co jste udělali proto, abyste zabránili nelegální migraci? Vy jste byla ministryní před Rakušanem a podle mě jste si vedla stejně špatně

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Skupina ČEZ vydala Zprávu o udržitelnosti, poprvé podle evropských směrnic

8:54 Skupina ČEZ vydala Zprávu o udržitelnosti, poprvé podle evropských směrnic

Jako jedna z prvních společností v Česku vydala Skupina ČEZ Zprávu o udržitelnosti podle nových evro…