Rada vlády: Odbornící rokovali o znásilnění

10.12.2015 20:01 | Zprávy

Tento týden dopoledne proběhlo v Lichtenštejnském paláci zasedání Rady vlády pro rovnost žen a mužů a na něj pak odpoledne navázala mezinárodní konference "Znásilnění: o čem se nemluví".

Rada vlády: Odbornící rokovali o znásilnění
Foto: Hans Štembera
Popisek: Úřad vlády, ilustrační foto

V souvislosti s tím byl také program Rady tematicky zaměřen na domácí a genderově podmíněné násilí. Rada mimo jiné projednala Souhrnnou zprávu za rok 2014 o plnění Národního akčního plánu prevence domácího násilí na léta 2011–2014. V rámci zasedání se dále představila Genderová expertní komora ČR a nezisková organizace Jako doma. Obě prezentace se také vztáhly k tématu genderově podmíněného násilí. Rada projednala spolupráci Oddělení rovnosti žen a mužů ČR na činnosti Evropského institutu pro rovnost žen a mužů vztahující se k agendě genderově podmíněného násilí. Rada rovněž přijala usnesení, kterým doporučuje Ministerstvu vnitra ČR, aby se v rámci jednoho ze svých dotačních programů více zaměřilo na práci s násilnými osobami. Dalším důležitým bodem programu byla diskuse o možnostech navázání tematiky genderově podmíněného násilí na Operační program Zaměstnanost.

Odbornící rokovali o znásilnění
Mezinárodní konference s názvem Znásilnění: o čem se nemluví byla realizovaná v rámci projektu Domácí násilí a genderově podmíněné násilí / Uplatňování hlediska rovných příležitostí žen a mužů a podpora slaďování pracovního a soukromého života, financovaného z Norských fondů. Konference se uskutečnila v rámci16 dní aktivismu proti násilí na ženách, které probíhají od 25. listopadu do 10. prosince.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Článek obsahuje štítky

gender , trestný čin , vláda , ženy , znásilnění , TZ

autor: Tisková zpráva

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Záhada daru

Zabývá se někdo otázkou, proč, když někdo chce darovat peníze státu, tak jde zrovna za ministrem spravedlnosti a ne třeba za ministrem financí nebo premiérem? A jak je možné, že se dary neprověřují a neschvaluje je minimálně celá vláda? Mně to celé zavání korupcí. Jak to vidíte vy? A ještě k tomu pů...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MZV: Převzetí části pozůstalosti po Janu Masarykovi

22:03 MZV: Převzetí části pozůstalosti po Janu Masarykovi

Jan Lipavský převezme ve čtvrtek část pozůstalosti po československém ministru zahraničí Janu Masary…