Ředitelka Asociace inkasních agentur pro FAEI.cz: Vymahači si dělají, co chtějí, měl by je usměrnit zákon

28.08.2017 10:12

Vymahači dluhů si dělají, co chtějí. Používají metody za hranicí únosnosti a přihazují si mastné odměny. Začínají se také obracet proti věřitelům, kteří si je objednali. Už je na čase je usměrnit zákonem, říká v rozhovoru pro Finanční a ekonomický institut (FAEI.cz) výkonná ředitelka Asociace inkasních agentur (AIA) Jana Tatýrková.

Ředitelka Asociace inkasních agentur pro FAEI.cz: Vymahači si dělají, co chtějí, měl by je usměrnit zákon
Foto: faei.cz
Popisek: Finanční a ekonomický institut - logo
reklama

Upomínkový proces, způsob komunikace s dlužníkem, to, kdo může s dlužníkem komunikovat a kdo ne, výše nákladů, toto všechno zůstává nadále v praxi zákonem neošetřené. Slýcháme, že se nejedná o prioritu, že jsou důležitější zákony,“ říká v rozhovoru Tatýrková.

Podle ní ale proti novému zákonu o inkasních agenturách brojí některá vlivná právnická profesní sdružení, kterým právní vakuum v této oblasti jim vyhovuje.

„Poslední dobou se na nás obrací čím dál více věřitelů, kteří byli napáleni. Když se po určité době věřitel začne pídit, kdy že uvidí nějaké peníze zpět na svém kontě, zjišťuje, že k žádnému posunu nedošlo. Jenže chce-li smlouvu ukončit, najednou je konfrontován s tím, že vyvázat se ze smlouvy nebude tak jednoduché a že ho to bude stát další finance. I kvůli podobným společnostem by byla regulace inkasního trhu určitě na místě,“ dodala výkonná ředitelka a potvrdila, že asociace se sice zabývá stížnostmi dlužníků na nekalé chování inkasních subjektů, usměrňovat však může pouze své členy.

Celý rozhovor s Janou Tatýrkovou si můžete přečíst zde.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: komerční tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo dopravy: Nová pravidla pro používání dronů - Kategorie podle způsobu užití a registrace od konce roku

17:05 Ministerstvo dopravy: Nová pravidla pro používání dronů - Kategorie podle způsobu užití a registrace od konce roku

Od 31. 12. 2020 začínají v ČR i celé Evropské unii platit nová pravidla pro provozování dronů. Budou…