Ředitelství silnic a dálnic zahajuje přestavbu okružní křižovatky na spirálovou

8.4.2017 5:41 odp.

Ředitelství silnic a dálnic zahajuje výstavbu silnice I/35 Valašské meziříčí, okružní křižovatka se silnici I/57 a II/150.

Ředitelství silnic a dálnic zahajuje přestavbu okružní křižovatky na spirálovou
Foto: ŘSD
Popisek: Logo ŘSD

Jedná se o celkovou přestavbu stávající okružní křižovatky na křižovatku spirálovou (turbo okružní). Kromě vlastních stavebních úprav pozemních komunikací, včetně dopravního značení, zahrnuje stavba i úpravy podzemních vedení dotčených inženýrských sítí, úpravy stávajícího oplocení, vegetační úpravy a přemístění stávajících soch.

Stavební řešení sníží problém dopravních nehod a kongescí na okružní křižovatce silnic I/35, I/57 a II/150 ve Valašském Meziříčí. Spočívá v přestavbě křižovatky na křižovatku s větší kapacitou. Zvětšením počtu jízdních pruhů a umístěním bypassů dojde ke zvýšení kapacity a tím i k zlepšení průjezdnosti křižovatky, odstranění kolizních míst a zvýšení bezpečnosti provozu. Výstavba bude probíhat při zachování provozu na I/35 a I/57, bez objízdných tras.

Etapy stavby:                 

 

I. etapa – zahájení 10. 4. 2017 – příprava území, vybudovaní provizorních komunikací, přeložky inženýrských sítí. Bez omezení provozu.

II. etapa – zahájení 2. 5. 2017 – výstavba větve Rožnov, Hranice, Vsetín. Provoz omezen, uzavřena ulice Nádražní.

III. etapa – zahájení 3. 7. 2017 – výstavba ulice Nádražní a západní poloviny okruž. Křižovatky. Uzavřena ulice Nádražní a nemožnost odbočení ze směru Rožnov p. R. na Vsetín, odbočení pouze vpravo a otočení na okružní křižovatce u benzinové stanice Shell.

IV. etapa – zahájení 4. 9. 2017 okružní křižovatka průjezdná, šířkové omezení jízdních pruhů, výstavba ostrůvků, chodníků.

V. a VI. etapa – zahájení 25. 9. 2017 výstavba středových ostrůvků a bypassu ve východní polovině okružní křižovatky, většina dopravy vedena po okružní křižovatce a po bypassu z Rožnova p. R směr Hranice. Nemožnost odbočení ze směru Rožnov p. R. na Vsetín, odbočení pouze vpravo a otočení na okružní křižovatce u benzinové stanice Shell.

I/35 Valašské Meziříčí okružní křižovatka se silnicí I/57 a II/150

Cena: 36 487 tis Kč (bez DPH)

Zahájení prací: 10. 4. 2017

Dokončení stavby: 5. 11. 2017

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo spravedlnosti: Znovu se otevírá možnost nahlížet na majetková přiznání politiků

22:16 Ministerstvo spravedlnosti: Znovu se otevírá možnost nahlížet na majetková přiznání politiků

1. července 2022 nabyla účinnosti novela zákona o střetu zájmů, která veřejnosti po více než roce a …