Regionální rada ROP Střední Čechy požaduje vrácení dotace na Čapí hnízdo do státního rozpočtu

11.01.2018 20:43

Dnes se uskutečnilo zasedání většiny členů Výboru Regionální rady ROP Střední Čechy, aby probrali společný postup při projednávání případného vyjmutí projektu Čapí hnízdo z evropského financování.

Regionální rada ROP Střední Čechy požaduje vrácení dotace na Čapí hnízdo do státního rozpočtu
Foto: topgrant.cz
Popisek: Ilustrační mapa regionálních operačních programů

Zástupci STAN, TOP 09 a ODS se na dnešním jednání shodli, že budou postupovat společně, a budou trvat na tom, aby projekt Čapí hnízdo z evropského financování vyjmut nebyl, jakkoli doporučení Ministerstva financí je opačné. Pro takový postup je hned devět zástupců z celkového počtu patnácti členů výboru, kterému předsedá hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová. Zároveň požadují, aby na základě zprávy Evropského úřadu pro boj proti podvodům OLAF bylo s příjemcem dotace zahájeno řízení o vrácení do státního rozpočtu.

O osudu projektu Čapí hnízdo, kvůli kterému policie obvinila mimo jiné premiéra Andreje Babiše a šéfa poslaneckého klubu ANO Jaroslava Faltýnka, má výbor jednat příští úterý 16. ledna.

Pokud bychom vyjmuli dotaci na Čapí hnízdo z evropského financování, tak se celá kauza stává národní záležitostí a já se obávám, že se zamete pod koberec. Pokud české orgány o vyjmutí rozhodnou, měly by okamžitě zahájit s žadatelem o dotaci řízení o jejím vrácení,“
říká místopředseda výboru Věslav Michalík. 

„Členové regionální rady stále nemají k dispozici kompletní zprávu Evropského úřadu pro boj proti podvodům OLAF, která se dotací zabývala a je absurdní, že z ní již citují média. Žádáme ředitele úřadu a středočeskou hejtmanku Pokornou Jermanovou (ANO 2011), aby zprávu před jednáním poskytli,“ říkají Michael Pánek a Jana Poláková, členové výboru za ODS.

„ Z neoficiálního znění zprávy OLAF vyplývá, že mohlo dojít k celé řadě podvodných jednání, která poškozují Českou republik, proto vyzýváme hejtmanku a Úřad Regionální rady, aby podnikli příslušné kroky k vymáhání škody, která mohla vzniknout,“ dodává Jan Jakob, člen výboru za TOP 09.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo obrany: Smlouva na dodávku maskáčů pro vojáky je podepsána

18:14 Ministerstvo obrany: Smlouva na dodávku maskáčů pro vojáky je podepsána

Vojáci české armády se mohou těšit na novou výstroj pro výcvik a nasazení v terénu. Smlouvu na nákup…