Regulační srážky VZP za rok 2015? V případech nesouhlasu je nutno podat námitku, radí lékařská komora

14.04.2016 21:10

Včera informovala Všeobecná zdravotní pojišťovna komoru, že ukončila výpočty regulačních srážek pro segmenty ambulantních specialistů, gynekologů a praktických lékařů za rok 2015.

Regulační srážky VZP za rok 2015? V případech nesouhlasu je nutno podat námitku, radí lékařská komora
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident ČLK Milan Kubek

Regulační srážky za rok 2015 nebudou v souladu s dohodou mezi VZP a ČLK uplatňovány za předepsané léčivé přípravky a zdravotnické prostředky, za zvlášť účtované léčivé přípravky a zvlášť účtovaný materiál. Regulační srážky za vyžádanou péči budou uplatňovány dle dohody jen v případech, kdy bude překročen limit 200 000,- Kč. Ani v případě překročení tohoto limitu nebudou regulace uplatněny automaticky, ale na základě písemné námitky poskytovatele dojde k projednání námitek v rámci jednání rozhodčího orgánu.

Smluvní poskytovatelé zdravotních služeb by v následujících dnech měli od VZP obdržet vyúčtování zdravotních služeb poskytnutých v roce 2015. Pokud poskytovatel s vyúčtováním nesouhlasí, je třeba proti němu podat písemnou námitku. Podání písemné námitky proti vyúčtování je nezbytnou podmínkou k tomu, aby se zdravotní pojišťovna vyúčtováním znovu zabývala.

Vzor námitky naleznete zde: http://www.lkcr.cz/dokumenty-pravniho-oddeleni-clk-418.html.

Stejný postup je potřeba uplatnit i v případech nesouhlasu s regulačními srážkami uplatněnými ostatními zdravotními pojišťovnami.

Milan Kubek, prezident ČLK

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Greenpeace, Hnutí DUHA: Elektrárna Chvaletice napotřetí získala výjimku z emisních limitů. Ekologické organizace se odvolají

18:23 Greenpeace, Hnutí DUHA: Elektrárna Chvaletice napotřetí získala výjimku z emisních limitů. Ekologické organizace se odvolají

Reakce na rozhodnutí Krajského úřadu Olomouckého kraje ve věci výjimky z emisních limitů pro elektrá…