Resort financí ocenil dvacítku TOP poplatníků daně z příjmů

19.05.2017 11:27 | Zprávy

Ministerstvo financí a Generální finanční ředitelství uspořádalo 17. května v pořadí již patnáctý ročník slavnostního vyhlášení poplatníků, kteří odvedli na dani z příjmů právnických osob v uplynulém roce do státního rozpočtu nejvíce.

Resort financí ocenil dvacítku TOP poplatníků daně z příjmů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministerstvo financí

Ocenění – broušenou skleněnou plaketu – převzali představitelé těchto společností v reprezentačních prostorách Břevnovského kláštera z rukou náměstkyně ministra financí pro daně a cla Aleny Schillerové a generálního ředitele Generálního finančního ředitelství Martina Janečka.

Toto ocenění je symbolem zdravé daňové morálky a spravedlivého podnikatelského prostředí, kde daně řádně platit, důsledně vybírat a primárně nezvyšovat je přirozené. Jsem velice ráda, že jsem mohla ocenit ty, kteří jsou svým zodpovědným chováním v oblasti daňové povinnosti naší společnosti vzorem a přispívají k tomu, aby se Česká republika tomuto ideálu přiblížila,“ řekla náměstkyně ministra financí Alena Schillerová.

Žebříček oceněných společností byl sestaven podle výše plateb, provedených na účet daně z příjmů právnických osob v průběhu roku 2016 do veřejných rozpočtů.

Oceněné společnosti mají velký podíl na tom, že se nám v roce 2016 podařilo vybrat na dani z příjmů právnických osob do státního rozpočtu více než 156 miliard korun, což je meziročně o 18 miliard více a o 33 miliard více, než v roce 2014. Z této částky téměř 22 % pochází právě od TOP dvacítky,“ dodal generální ředitel Finanční správy Martin Janeček.

Zveřejněný přehled TOP 20 poplatníků daně z příjmů právnických osob je seřazen sestupně v pořadí podle výše uhrazené daně a jmenovitě jsou v něm uvedeny pouze ty subjekty, které ke zveřejnění daly souhlas.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Mgr. Vít Rakušan byl položen dotaz

Proč té koalici pro nevydání, jak tvrdíte, nenzabráníte?

Proč jste se třeba aspoň nepokusili s ANO vyjednat koalici? Pokud by vám šlo o lidi a ne o vás, tak byste se o to podle mě aspoň pokusili. Protože pak ani ANO nic jiného nezbývá než vládnout s SPD a Motoristy. Nebylo by lepší, kdyby se ty hráze mezi vámi politiky prolomily? Nemyslíte, že by se pak i...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Národní zemědělské muzeum: Čáslavský Advent mezi traktory už v sobotu

22:03 Národní zemědělské muzeum: Čáslavský Advent mezi traktory už v sobotu

Nalaďte se na adventní čas programem pro celou rodinu.