Roadshow pro zákazníky na Slovensku se Kovosvitu vydařila

17.09.2018 15:29

V průběhu jednoho týdne projeli s obráběcím strojem MCV800 na korbě kamionu napříč Slovenskem. Absolvovali sedm zastávek v areálu podniků, které jsou stávajícími nebo potenciálními zákazníky. Výsledkem mise zástupců jihočeské strojírenské firmy Kovosvit MAS je řádově 40 absolvovaných jednání, konkrétní objednávky na nákup obráběcích strojů, prohloubení vztahů se zákazníky i příslib dalších jednání. Netradiční roadshow se vydařila a ve firmě už plánují její druhý ročník, který by se měl uskutečnit v rozšířené podobě.

Roadshow pro zákazníky na Slovensku se Kovosvitu vydařila
Foto: Kovosvit MAS
Popisek: Kovosvit MAS

„Soustředili jsme se převážně na východní Slovensko, kde jsme v letošním roce posílili náš obchodní tým o zkušeného prodejce. Vycházeli jsme z předpokladu, že tato oblast má velký potenciál, a zároveň je kvůli nedostatečné infrastruktuře obtížněji dostupná. Proto jsme zvolili variantu, že za zákazníky dorazíme my, právě formou roadshow,“ říká Jan Hruška, marketingový manažer Kovosvitu MAS, a doplňuje: „Na naši akci máme pozitivní ohlasy, přinesla dokonce konkrétní obchodní případy, takže ji hodnotíme velmi pozitivně.“

Pracovníci Kovosvitu, kteří s nápadem na roadshow přišli, vyšli z toho, že komerčně velmi úspěšné vertikální tříosé centrum MCV800 je natolik kompaktní (s rozměry 2086 mm x 2749 mm x 2470 mm a hmotností 4000 kg), že se do kamionu bez větších problémů vejde. Nebylo potřeba ani speciálně upravovat podlahu návěsu kamionu. Patky stroje, které se standardně připevňují k betonu, byly připevněny na zhruba pěti centimetrovou prkennou fošnu, do které se hmotnost stroje rozložila. Na místě pak k oživení postačila 360 V přípojka k elektřině. Jednoduché, elegantní a účelné řešení.