Rok průmyslu a technického vzdělávání si připomnělo ministerstvo v Kroměříži

14.05.2015 21:15

Již 22. ročník semináře Celoživotní učení, jehož partnerem bylo i MPSV, se včera a dnes konal v Kroměříži. Seminář se zapojil do kampaně Roku průmyslu a technického vzdělávání, a to příspěvky a panelovými diskusemi na aktuální témata počátečního a dalšího odborného vzdělávání.

Rok průmyslu a technického vzdělávání si připomnělo ministerstvo v Kroměříži
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová

Na semináři společně diskutovali odborníci z ministerstev, úřadů práce, krajů a významných firem. Hovořilo se o sladění kvalifikace pracovních sil s poptávkou zaměstnavatelů, a to zejména v průmyslovém sektoru.

Dalším z témat byly například nástroje aktivní politiky zaměstnanosti, jako jsou rekvalifikace založené na profesních kvalifikacích popsaných v Národní soustavě kvalifikací. „Zaměřit se je ale třeba také na odstraňování bariér, které komplikují přechod mladých lidí i dospělých na trh práce,“ zdůraznila ministryně práce Michaela Marksová, která seminář podpořila a také se ho zúčastnila.

Z dalších témat, která byla pro letošní dvaadvacátý ročník zásadní, je třeba zmínit strategii regionálního rozvoje ČR a možnosti čerpání z Evropských strukturálních a investičních fondů v programovém období 2014 až 2020 v oblasti celoživotního učení.

Záštitu nad Kroměřížským seminářem převzali předseda vlády Bohuslav Sobotka, ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek, ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová a dále Vladimír Dlouhý, prezident Hospodářské komory ČR, Stanislav Mišák, hejtman Zlínského kraje, a Jaroslav Němec, starosta Města Kroměříže. Seminář pořádalo město Kroměříž, Okresní hospodářská komora Kroměříž a Národní ústav pro vzdělávání. Více informací najdete zde

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

AOPK: Kosy a křovinořezy pomáhají zachránit vzácné mokřadní a rašelinné louky

22:37 AOPK: Kosy a křovinořezy pomáhají zachránit vzácné mokřadní a rašelinné louky

Téměř osmdesát hektarů, především mokřadních a rašelinných luk, chrání národní přírodní památka Na p…