Rok průmyslu a technického vzdělávání si připomnělo ministerstvo v Kroměříži

14.05.2015 21:15

Již 22. ročník semináře Celoživotní učení, jehož partnerem bylo i MPSV, se včera a dnes konal v Kroměříži. Seminář se zapojil do kampaně Roku průmyslu a technického vzdělávání, a to příspěvky a panelovými diskusemi na aktuální témata počátečního a dalšího odborného vzdělávání.

Rok průmyslu a technického vzdělávání si připomnělo ministerstvo v Kroměříži
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová

Na semináři společně diskutovali odborníci z ministerstev, úřadů práce, krajů a významných firem. Hovořilo se o sladění kvalifikace pracovních sil s poptávkou zaměstnavatelů, a to zejména v průmyslovém sektoru.

Dalším z témat byly například nástroje aktivní politiky zaměstnanosti, jako jsou rekvalifikace založené na profesních kvalifikacích popsaných v Národní soustavě kvalifikací. „Zaměřit se je ale třeba také na odstraňování bariér, které komplikují přechod mladých lidí i dospělých na trh práce,“ zdůraznila ministryně práce Michaela Marksová, která seminář podpořila a také se ho zúčastnila.

Z dalších témat, která byla pro letošní dvaadvacátý ročník zásadní, je třeba zmínit strategii regionálního rozvoje ČR a možnosti čerpání z Evropských strukturálních a investičních fondů v programovém období 2014 až 2020 v oblasti celoživotního učení.

Záštitu nad Kroměřížským seminářem převzali předseda vlády Bohuslav Sobotka, ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek, ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová a dále Vladimír Dlouhý, prezident Hospodářské komory ČR, Stanislav Mišák, hejtman Zlínského kraje, a Jaroslav Němec, starosta Města Kroměříže. Seminář pořádalo město Kroměříž, Okresní hospodářská komora Kroměříž a Národní ústav pro vzdělávání. Více informací najdete zde

reklama

autor: Tisková zpráva

nálepkování

Čemu pozitivnímu podle vás přispívá to věčné nálepkování? Vaše vláda a Vy nevyjímaje, dost často nálepkuje demostranty. Proč? Co tím získáváte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zoo Plzeň: Lvíčata opustila porodní box

22:02 Zoo Plzeň: Lvíčata opustila porodní box

Samice lva berberského, původem ze Zoo Hannover, přivedla 9. srpna na svět další mláďata; 1 samce a …