„Po příjezdu na letiště v Mošnově se nejdříve seznámili s prostorem a úkoly policejní ochrany, které budou plnit,“ uvedl velitel policejního zabezpečení kapitán Jaroslav Tomášek. Ve smíšených hlídkách po boku vojenských policistů Velitelství Vojenské policie Olomouc střežili vojenskou techniku, hlídkovali, pomáhali pořadatelské službě při uzavírání areálu. Byli připraveni poskytnout první pomoc při střetu jedné z návštěvnic se srnou nebo zatoulaným dětem najít rodiče.
„Při obchůzce jsem potkal malého plačícího chlapce s telefonem v ruce. Mluvil se svým otcem, ale nedařilo se jim najít jeden druhého. Přitom od sebe nebyli dál než třicet metrů. Půjčil jsem si od něho telefon a s otcem se domluvil. K šťastnému shledání došlo zanedlouho poté,“ prozradil nadporučík Michal Zatloukal, velitel roty aktivních záloh Vojenské policie.
Do Mošnova dorazil i zástupce velitele roty aktivních záloh Vojenské policie nadporučík Jiří Doležel. Členem roty je od jejího vzniku v roce 2006. Projektový manažer, podnikatel a soudní znalec v jedné osobě přijel ze Šternberku. Vstřícný přístup zaměstnavatele je nezbytným, ne však jediným důvodem jeho přítomnosti na cvičení. „Vybral jsem si prestižní složku, a tou je Vojenská policie. Být zařazen u aktivních záloh vnímám jako jistou seberealizaci a projev vlastenectví, určité plnění své občanské povinnosti vůči státu a společnosti v době, kdy většina ostatních občanů nahlíží na obranu vlasti, bezpečnost a řešení krizových situací jako druhořadou věc,“ řekl Doležel. Velmi dobře vnímá zapojení aktivních záloh při akci na veřejnosti, protože jde o praktické a reálné nasazení.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva