Rozhodčí soud přiznal Ředitelství silnic a dálnic v rámci arbitráže více než osmatřicet milionů korun

09.01.2017 11:52 | Zprávy

Ředitelství silnic a dálnic byl doručen další rozhodčí nález týkající se sporů ohledně staveb dálnice D47. Rozhodčí soud v nálezu rozhodl, že zhotovitelé úseku D47091/2 dálnice D47, společnosti EUROVIA CS, a.s., Skanska a.s. a Porr a.s. musí ŘSD ČR zaplatit částku 30.050.722,47 Kč spolu s úrokem z prodlení ve výši přesahující částku 8,3 milionu Kč.

Rozhodčí soud přiznal Ředitelství silnic a dálnic v rámci arbitráže více než osmatřicet milionů korun
Foto: ŘSD
Popisek: Logo ŘSD

Uvedený rozhodčí nález se konkrétně týká sporu, v němž ŘSD ČR žalovalo zhotovitele uvedeného úseku dálnice D47 o zaplacení částky přibližně 200 mil. Kč, odpovídající ceně dálničního mostu přes řeku Odru, který zhotovitelé vybudovali z tzv. patinující oceli namísto smlouvou předepsané uhlíkové oceli s protikorozním nátěrem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Martin Šebestyán, MBA byl položen dotaz

Můžete vysvětlit to záhadné ztracení dokumentu?

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-kauzy-zvrat-na-zemedelstvi-ztratil-se-dokument-ze-agrofert-ma-vratit-sedm-miliard-295849 Zajímá je, že se ztratil zrovna za vaší vlády. A proč tedy nepožádáte soud, aby vám ho zaslal znovu? Nebo to uděláte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MHMP: Praha pokračuje v přípravách na Olympiádu dětí a mládeže 2026

22:33 MHMP: Praha pokračuje v přípravách na Olympiádu dětí a mládeže 2026

V Praze se uskutečnilo další zasedání řídícího výboru Olympiády dětí a mládeže 2026 (ODM 2026) za úč…