Rozšíření Pražské integrované dopravy na Mělnicku a Milovicku je v plánu od 2. července

29.06.2016 18:00 | Zprávy

Od 2. července 2016 budou spuštěny další dvě etapy integrace veřejné dopravy ve Středočeském kraji. Do systému Pražské integrované dopravy se nově zapojí 10 měst a obcí mezi Mělníkem a Kralupy nad Vltavou a 8 měst a obcí mezi Lysou nad Labem, Milovicemi a Benátkami nad Jizerou. Systém jedné jízdenky na všechny druhy dopravy tak budou moci využívat další desetitisíce Středočechů.

Rozšíření Pražské integrované dopravy na Mělnicku a Milovicku je v plánu od 2. července
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova krajského úřadu Středočeského kraje

V oblasti Lysecka a Milovicka budou nově zavedeny autobusové linky 431, 434, 436. Nově zaintegrované autobusové linky umožní cestovat za jednotný Tarif PID cestujícím do dalších osmi měst a obcí (Benátky nad Jizerou, Jiřice, Předměřice nad Jizerou, Stará Lysá, Straky, Zbožíčko a částečně i Kochánky a Kostomlaty nad Labem). Výrazně bude rozšířen provoz integrovaných linek PID i v Lysé nad Labem a Milovicích, kde již integrované spoje částečně fungují.

Na Mělnicku budou od 2. července 2016 zavedeny autobusové linky č. 454 a 455 a pod označením S42 a U22 budou do integrace zapojeny i dvě vlakové linky. Do systému PID tu budou nově patřit obce Nová Ves, Vraňany, Spomyšl, Lužec nad Vltavou, Hořín, Býkev, Jeviněves, Ledčice, Černouček a Horní Beřkovice.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Ukrajina v EU?

Cituji z prohlášení vaší strany: Evropská unie se snaží urychlit přístupová jednání s Ukrajinou. Kdo jako přesně? Kdo ten proces přijetí řídí? A kdo vlastně rozhoduje o přijetí či nepřijetí nějaké země do EU?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MHMP: Praha získá byty pro dostupné bydlení

10:29 MHMP: Praha získá byty pro dostupné bydlení

Zastupitelstvo hl. m. Prahy na svém čtvrtečním jednání schválilo poskytnutí dotací z fondu Rozvoje d…