S fungováním europarlamentu se děti seznámily prostřednictvím mýtů

24. 6. 2016 14:01

Prostřednictvím mýtů se mohli seznámit s fungováním Evropského parlamentu žáci a studenti z Litoměřicka, kteří se setkali se zástupci Evropského parlamentu na semináři Fakta versus mýty o EU. Seminář pořádala na konci května Informační kancelář Evropského parlamentu v ČR spolu s Národním parlamentem dětí a mládeže.

S fungováním europarlamentu se děti seznámily prostřednictvím mýtů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Evropský parlament

Kolik má Evropský parlament poslanců? Jak často je plenární zasedání a co se na něm řeší? Co je to rezoluce? Jaké má Evropský parlament kompetence s ohledem na Radu ministrů i Evropskou komisi? A mnoho dalších informací se mohli účastníci semináře dozvědět v první části semináře, ve které se seznámili s fungováním Evropského parlamentu prostřednictvím mýtů, které často všichni slýcháváme nejen v médiích.

V druhé části semináře měli žáci a studenti možnost pohovořit s poslanci Evropského parlamentu, Ditou Charanzovou (ALDE) a Luďkem Niedermayerem (EPP), kteří byli hlavními hosty semináře. Mladé posluchače zajímalo, jak vypadá běžný den europoslance, co vše tato pozice obnáší nebo třeba jak náročné je mít projev, který je zpravidla časově omezen na délku 60 vteřin. Další otázky se týkaly třeba krize v Řecku i na Ukrajině, názoru poslanců na referendum o setrvání UK v EU či jaké vztahy má Evropská unie s USA. Poslanci také zdůraznili potřebu cizích jazyků a zkušenosti ze zahraničí v podobě studia či zapojení se do projektu v rámci Erasmu +.

Pro zpestření diskuze byla použita aplikace Sli.do, která umožňuje všem aktivně se zapojit do dění, v reálném čase hlasovat nebo položit svou otázku bez stresu, prostřednictvím mobilního telefonu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Národní památkový ústav: Mezinárodní den archeologie nahlédne do kláštera i pod podlahu Klementina

9:10 Národní památkový ústav: Mezinárodní den archeologie nahlédne do kláštera i pod podlahu Klementina

Národní památkový ústav se letos již pošesté připojuje k Mezinárodnímu dni archeologie, který proběh…