SANEP: Důvěra členům vlády - únor 2019

01.03.2019 11:53

Premiér Andrej Babiš se těší téměř padesáti procentní důvěře, druhým nejlépe hodnoceným členem vlády je ministryně financí Alena Schillerová. Nejhůře dopadl ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček.

SANEP: Důvěra členům vlády - únor 2019
Foto: SANEP
Popisek: SANEP, logo

Jak ukázal aktuální únorový průzkum hodnocení důvěryhodnosti ministrů, je nejlépe hodnoceným členem vlády samotný premiér Andrej Babiš, který získal v souhrnu 48,7% kladných hlasů. I přes kauzy, které premiéra Andreje Babiše provází, se předseda vlády a předseda hnutí ANO těší téměř padesáti procentní podpoře. Lze tak říci, že kroky, které Andrej Babiš činí v pozici předsedy vlády, vnímá téměř polovina dospělé domácí populace kladně, kdy právě tato pozitiva v očích široké veřejnosti převyšují nad zápory, které jsou s osobou Andreje Babiše spojovány. Kladné body Andreji Babišovi přináší mmj. jeho spojenectví s prezidentem Milošem Zemanem, ale i jeho sociální politika.

Druhým nejdůvěryhodnějším členem menšinové vlády premiéra Andreje Babiše je aktuálně ministryně financí Alena Schillerová s aktuální důvěrou v souhrnu 34,3% kladných hlasů.

Mezi nejlépe hodnocené ministry se řadí i ministr životního prostředí Richard Brabec s aktuálním ziskem 32,4% kladných hlasů a rovněž i ministr zdravotnictví Adam Vojtěch se souhrnným ziskem 27,2% kladných hlasů.

První čtyři nejlépe hodnocení členové vlády premiéra Andreje Babiše jsou v barvách hnutí ANO. Prvním nejlépe hodnoceným ministrem menšinové vlády v barvách koaliční sociální demokracie je pátý nejlépe hodnocený člen vlády předseda ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček (23,9%), za nímž následují stranická kolegyně ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (23,4%).

V barvách ČSSD je i sedmý nejlépe hodnocený ministr zemědělství Miroslav Toman ze ziskem 22,4% kladných hlasů, následován sociálně demokratickým ministrem kultury Antonínem Staňkem (21,4%).

Dále následují ministři v barvách hnutí ANO a na konci patnáctičlenného vládního kabinetu aktuálně skončil sociálně demokratický ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček, který získal pouze 10,3%kladných hlasů.

Exkluzivní průzkum byl proveden ve dnech 3.–18. 2. 2019 na vybrané skupině 2.391 dotázaných, kteří představují reprezentativní vzorek obyvatel ČR ve věku 18+let. Celkově se průzkumu společnosti SANEP zúčastnilo v rámci respondentního panelu s více jak 220 tisíc registrovanými uživateli, 22.865 dotázaných. Reprezentativní vzorek byl vybrán metodou kvótního výběru a odpovídá sociodemografickému rozložení obyvatel ČR dle údajů Českého statistického úřadu. Statistická chyba u uvedené skupiny obyvatel se pohybuje v rozmezí +-2,5%. Kontrola daného vzorku byla provedena triangulační datovou metodou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vláda: Digitální firmy budou muset v Česku platit daň

22:08 Vláda: Digitální firmy budou muset v Česku platit daň

Vláda Andreje Babiše rozhodla na jednání v pondělí 18. listopadu 2019, že Parlamentu navrhne schváli…