SANEP: Nejdůvěryhodnějším předsedou je Okamura. Před Sobotkou jsou již i Petr Fiala a Petr Robejšek

14.06.2017 13:03 | Zprávy

Nejdůvěryhodnějším předsedou politických stran a hnutí je Tomio Okamura následován Andrejem Babišem, před sedmým Bohuslavem Sobotkou je již i Petr Fiala a Petr Robejšek.

SANEP: Nejdůvěryhodnějším předsedou je Okamura. Před Sobotkou jsou již i Petr Fiala a Petr Robejšek
Foto: SANEP
Popisek: SANEP, logo

Nejdůvěryhodnějším předsedou politických stran a hnutí je čtyři měsíce před sněmovními volbami předseda SPD Tomio Okamura. V aktuálním průzkumu společnosti SANEP, který monitoroval důvěryhodnost předsedů politických stran a hnutí, získal Tomio Okamura v souhrnu 41% kladných hlasů. Jako zajímavost lze uvést, že kromě voličů této strany vnímají Tomio Okamuru jako důvěryhodného zejména tradiční nevoliči, kteří obecně dlouhodobě nedůvěřují politikům a politice jako takové.

Z předsedů politických stran a hnutí, které mají své zástupce v Parlamentu anebo dosáhli v souhrnu kladných hlasů tříprocentní hranici, se na druhém místě umístil předseda hnutí ANO Andrej Babiš, a to se ziskem v souhrnu 37,8% kladných hlasů. Andrej Babiš stejně jako Tomio Okamura sbírá kladné hlasy nevoličů, ovšem oproti předsedovi SPD vyvolá osoba Andreje Babiše i poměrně značnou negativní emoci, což zle doložit ziskem v souhrnu 49,8% záporných hlasů.

Poměrně velkým překvapením je umístění předsedy ODS Petra Fialy se ziskem v souhrnu 25,5% kladných hlasů na třetím místě. Tomio Okamura, ale i Petr Fiala mohou aktuálně těžit i z politické situace, kterou provázela jak vládní krize, tak chování premiéra Bohuslava Sobotky, ale i kauzy dnes již bývalého ministra financí Andreje Babiše. Petr Fiala na svou stranu získává část dříve zklamaných pravicových voličů.

Ze situace na domácí politické scéně však těží např. i předseda Realistů Petr Robejšek, který získal v souhrnu 23,3% kladných hlasů. Na Petra Robejška nemá názor, nebo neumí odpovědět 54,8% dotázaných, což svědčí mmj. o jeho malé znalosti, na druhou stranu kladně působí zejména na pravicové voliče, pro něž může představovat určitý typ seriózního politika.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Proč by se Ukrajina měla vzdát svého území?

Jde přeci o princip, proč ustupovat agresorovi? A proč vám taky píšu je, že nechápu, jak jste to myslel, že bude Ukrajina válčit o své zájmy do posledního Čecha či Slováka. Vždyť přeci ČR žádné vojáky do boje na Ukrajinu nevysílá, co vím, tak tam šlo válčit jen pár lidí dobrovolně a vláda ani vojáky...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vojenské lesy a statky pomohly vodě v Brdech

7:10 Vojenské lesy a statky pomohly vodě v Brdech

Revitalizace pramenišť v Brdech, která začala na konci minulého roku je u konce. Pracovníci Vojenský…