SANEP: Nejlépe hodnoceným hejtmanem je Martin Kuba (ODS), nejhůře dopadl karlovarský hejtman Petr Kulhánek (KOA)

15.04.2021 11:48

Dubnový průzkum společnosti SANEP zaměřený na hodnocení zvolených představitelů čtrnácti územně samosprávných celků – krajů (mezi něž patří i hl. město Praha) ukazuje, že nejlépe si vede hejtman Jihočeského kraje a předseda Asociace krajů ČR Martin Kuba (ODS) s aktuálním ziskem 45,2% kladných hlasů.

SANEP: Nejlépe hodnoceným hejtmanem je Martin Kuba (ODS), nejhůře dopadl karlovarský hejtman Petr Kulhánek (KOA)
Foto: SANEP
Popisek: SANEP, logo

V celostátní politice si svého času sáhl Kuba až na nejvyšší posty, kdy zastával funkci ministra průmyslu a obchodu, byl prvním místopředsedou ODS a po rezignaci Petra Nečase na funkci předsedy byl pověřen vedením strany.

Anketa

Souhlasíte s trestem stop na 10 zápasů pro fotbalistu Slavie Kúdelu za údajný rasismus?

3%
95%
hlasovalo: 16365 lidí

Po delší odmlce v celostátní politice dal však o sobě Kuba znovu vědět. Nejprve po loňských úspěšných krajských volbách, kdy se stal nejen šéfem jihočeského regionu, ale zároveň byl zvolen předsedou Asociace krajů ČR.

Na jaře (ještě před krajskými volbami) přišel Kuba s vlastním testováním Jihočechů na koronavirus a počátkem tohoto roku, už coby hejtman, rozjížděl po krajské ose očkování tamního obyvatelstva. Z výsledků šetření společnosti SANEP je zřejmé, že se Kubovi podařilo získat důvěru lidí i tím, že jim ukázal jinou a zřejmě lepší cestu, způsob komunikace a řešení problémů s vakcinací, než je ta vládní.

Za jihočeským hejtmanem se pak na druhém místě umístil s aktuálním ziskem 44,1% kladných hlasů hejtman Libereckého kraje Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj), který se koncem loňského roku stal hejtmanem tohoto kraje již po třetí. Půta se dlouhodobě těší vysoké důvěře obyvatel svého kraje.

Třetí místo pomyslného žebříčku hodnocení představitelů územně samosprávných celků obsadil hejtman Královéhradeckého kraje a též bývalý policejní prezident Martin Červíček (ODS), který aktuálně získal od obyvatel svého kraje v souhrnu 39,3% kladných hlasů.

Čtvrtou pozici důvěryhodnosti obsadil hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD), kterému dali aktuálně obyvatelé tohoto kraje v souhrnu 38,5% kladných hlasů.

Na dalších pomyslných příčkách se pak umístili: jihomoravský hejtman Jan Grolich (KDU-ČSL) se ziskem v souhrnu 36,3% kladných hlasů / olomoucký hejtman Josef Suchánek (STAN) se ziskem v souhrnu 35,6% kladných hlasů / hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák (ANO) se ziskem v souhrnu 35,1% kladných hlasů / středočeská hejtmanka Petra Pecková (STAN) se ziskem v souhrnu 34,7% kladných hlasů / ústecký hejtman Jan Schiller (ANO) se ziskem v souhrnu 33,4% kladných hlasů / hejtman kraje Vysočina Vítězslav Schrek (ODS) se ziskem v souhrnu 31,8% kladných hlasů / hejtmanka Plzeňského kraje Ilona Mauritzová (ODS) se ziskem v souhrnu 29,5% kladných hlasů / primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib (Piráti)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hrad: Prezident republiky zaslal gratulační telegram peruánskému prezidentovi

17:45 Hrad: Prezident republiky zaslal gratulační telegram peruánskému prezidentovi

Prezident republiky Miloš Zeman zaslal gratulační telegram Josému Pedro Castillo Terronesovi, prezid…