ŠKODA v Číně zvyšuje tempo a pokračuje v modelové ofenzívě. Zlatým hřebem automobilky na autosalonu Auto China 2014 (od 20. do 29. dubna) v Pekingu bude čínská premiéra nového modelu ŠKODA Octavia, který bude uveden na čínský trh v květnu 2014. Společnost ŠKODA AUTO kromě toho poprvé předvede na čínském veletrhu nový model ŠKODA Rapid Spaceback Xindong a městskou verzi nového modelu ŠKODA Yeti. Celkem se čínská paleta společnosti ŠKODA AUTO v roce 2014 zdvojnásobí na šest lokálně vyráběných modelů. Pomocí produktové ofenzívy a rozšíření lokálních výrobních kapacit chce ŠKODA AUTO do roku 2018 v Číně zvýšit počet vozů dodaných zákazníkům na více než 500.000 ročně. V prvním čtvrtletí roku 2014 dodala automobilka ŠKODA zákazníkům v Číně více než 62.000 vozů, což ve srovnání s prvními třemi měsíci loňského roku představuje nárůst o 7,5 procent.
„Jako nejsilnější trh značky ŠKODA a nejvýznamnější růstový trh na světě je Čína ústředním pilířem naší globální růstové strategie,“ říká předseda představenstva společnosti ŠKODA AUTO Prof. Dr. h.c. Winfried Vahland. „ŠKODA v Číně důrazně pokračuje ve své modelové ofenzívě. V květnu bude uvedena na čínský trh třetí generace našeho nejprodávanějšího modelu, nová ŠKODA Octavia. Naše čínské portfolio navíc letos rozšíříme o nový Rapid Spaceback,“ dodává Vahland. K němu se přidají právě představené a zcela přepracované modely ŠKODA Yeti, ŠKODA Superb, sedan ŠKODA Rapid a ŠKODA Fabia. „S nejmodernější a nejsilnější modelovou paletou všech dob chceme naše čínské zákazníky přesvědčit o přednostech vozů naší značky a i nadále rapidně růst. V rámci naší Růstové strategie jsme si stanovili cíl do roku 2018 zvýšit dodávky čínským zákazníkům na 500.000 vozů ročně. Přitom stavíme na úzké spolupráci s naším dlouholetým partnerem, společností Shanghai Volkswagen,“ uzavírá Vahland.
Čínská premiéra: nejlepší ŠKODA Octavia všech dob
Čínskou premiéru oslaví v Pekingu nová ŠKODA Octavia. Tento bestseller značky ŠKODA je třída sama pro sebe, když ve třídě kompaktních vozů stanovuje nová měřítka prostornosti, funkčnosti, techniky a designu. Nová ŠKODA Octavia ve srovnání se svou předchůdkyní narostla téměř ve všech rozměrech. Žádný automobil ve třídě kompaktních vozů nenabízí delší interiér, více prostoru pro kolena a více prostoru nad hlavami vzadu. Zavazadlový prostor má se svými 590 litry největší kapacitu ve své třídě. Funkčnost zvyšuje celá řada ‚Simply Clever’ detailů.
I přes tento nárůst došlo u třetí generace tohoto modelu ve srovnání s předchůdkyní ke snížení hmotnosti až o 90 kg. Navíc okouzluje nová ŠKODA Octavia zcela novým designem. Nikdy předtím nebyla ŠKODA Octavia tak dynamická a zároveň tak nadčasově elegantní, výrazná, hodnotná a suverénní jako třetí generace. S ohledem na vkus čínských zákazníků byly provedeny decentní designové úpravy, spočívající například ve využití většího množství chromovaných prvků. Nová ŠKODA Octavia bude v Číně nabízena se dvěma efektivními benzinovými agregáty, a to s motory 1,4 l TSI a 1,6.
ŠKODA Octavia – srdce značky – položila v roce 2007 jako svého času první model ŠKODA vyráběný na čínském trhu základ pro úspěch značky v Číně. Od té doby bylo zákazníkům v Číně dodáno 690.000 Octavií, což odpovídá 61 procentům z celkového počtu automobilů značky ŠKODA, které byly v tomto období v Číně prodány. Jen v roce 2013 se pro model ŠKODA Octavia v Číně rozhodlo přibližně 119.200 zákazníků.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva