SMS požaduje, aby součástí krizového štábu kvůli Covid-19 byli i zástupci obcí

18.09.2020 14:21

Sdružení místních samospráv ČR požaduje, aby členy Ústředního krizového štábu svolaného kvůli vývoji pandemie Covid-19 v ČR byli i zástupci obcí nominovaní obecními svazy.

SMS požaduje, aby součástí krizového štábu kvůli Covid-19 byli i zástupci obcí
Foto: sms.cz
Popisek: Sdružení místních samospráv - logo
reklama

„Požadujeme, aby součástí Ústředního krizového štábu byli také alespoň dva zástupci obecních samospráv, nominovaní obecními svazy. Tento požadavek jsme vznesli už při ukončení činnosti ÚKŠ na jaře, kdy nám bylo ministrem vnitra přislíbeno, že tento návrh zváží,“ říká Stanislav Polčák, předseda Sdružení místních samospráv ČR. „O tom, že na svém požadavku z jara trváme, jsem již informoval ministra vnitra Jana Hamáčka,“ dodává Polčák.

Zapojení obecních samospráv do činnosti ÚKŠ je pro důležité kvůli přenosu informací přímo k obcím, pro koordinaci postupu a transfer konkrétních zkušeností a problémů, které starostové a starostky nasbírali v terénu v průběhu jarní krize. „Je to logické také vzhledem ke specifiku ČR, tedy vysokému počtu obcí v mezinárodním srovnání. Obce během jarní fáze pandemie prokázaly, že jsou schopné se efektivně zapojit do řešení problémů, které pandemie působí. Potřebují k tomu ale informace z první ruky,“ dodává S. Polčák.

Sdružení místních samospráv ČR je nevládní apolitická organizace s celostátní působností, která sdružuje a hájí zájmy obcí a měst v ČR. Ze širokého spektra aktivit ve prospěch samospráv lze zmínit především prosazování spravedlivého dělení daňových výnosů mezi obce a města v ČR (rozpočtové určení daní). Agenda SMS ČR dnes zahrnuje připomínkování nejrůznějších legislativních návrhů, prezentaci a prosazování potřeb menších obcí a měst, hájení zájmů venkova a jeho obyvatel a spolupráci v boji proti korupci ve veřejné správě. SMS ČR je silným partnerem vlády, parlamentu i krajů v ČR. Sdružuje přes 2000 členů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů: Zemřel předseda SVOL František Kučera

22:11 Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů: Zemřel předseda SVOL František Kučera

SVOL s hlubokým zármutkem oznamuje, že Ing. František Kučera 16. října 2020 náhle zemřel. Ztratili j…