SP ČR: K vhodnému řešení reverse charge je ještě dlouhá cesta

08.04.2016 12:15

Evropská komise včera vydala dlouho připravovaný Akční plán o DPH. Podle Konfederace evropského podnikání BUSINESSEUROPE, sdružující 41 zaměstnavatelských a podnikatelských svazů z 35 zemí Evropy, jejímž členem je Svaz průmyslu a dopravy ČR (SP ČR), může tento akční plán poskytnout impulz k modernizaci systému DPH v EU.

SP ČR: K vhodnému řešení reverse charge je ještě dlouhá cesta
Foto: spcr.cz
Popisek: Svaz průmyslu ČR, SP ČR

“Zvlášť podporujeme snahy o odstranění překážek DPH pro e-commerce a snahu o posílení jednotného trhu v této klíčové oblasti. Rádi budeme s Komisí na zjednodušení DPH pracovat a věříme, že se posílí spolupráce a důvěra mezi daňovou správou a byznysem a subjekty daňové správy navzájem,” vyjádřil postoj organizace její generální ředitel BUSINESSEUROPE Markus J. Beyrer.

Tolik očekávané možnosti zavést přenesení daňové povinnosti (reverse charge) v širším rozsahu, než je možné podle současné legislativy EU, ponechává Akční plán otevřené dveře.

SP ČR zastává stanovisko, že v oblastech, kde jsou prokazatelně velké úniky, lze reverse charge podpořit. Podle zaměstnavatelů to však není ideální nástroj, neboť zvyšuje administrativní zátěž podniků. Tam, kde jsou jednoznačné úniky, se SP ČR zavedení reverse charge striktně nebrání. Požaduje však, aby bylo vždy dostatečně dopředu oznámeno, kterých položek se změna bude týkat, aby firmy mohly své systémy v dostatečném předstihu upravit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihočeský kraj rozdělí v dodatečné výzvě dalších téměř 30 milionů na kotlíkových dotacích

20:33 Jihočeský kraj rozdělí v dodatečné výzvě dalších téměř 30 milionů na kotlíkových dotacích

Rada Jihočeského kraje schválila vyhlášení 2. výzvy dotačního programu „Snížení emisí z lokálního vy…