Zaměstnavatelé opakovaně upozorňují na to, že v případě zrušení karenční doby by došlo k navýšení krátkodobé pracovní neschopnosti a ke zvýšení přímých i nepřímých nákladů firem. Ty se odhadují až na pět miliard korun ročně. Dosud rovněž nejsou vytvořeny podmínky, které by zabránily zneužívání čerpání náhrady mzdy z důvodu pracovní neschopnosti, např. elektronické neschopenky. Zaměstnavatelé jsou ochotni jednat o opatřeních na zvýšení nemocenské, respektive o kompenzaci ztráty příjmu při delší pracovní neschopnosti.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku

