SPELOS: Zastavit rozmach nelegálního hazardu může jen změna legislativy

15.05.2018 11:08 | Zprávy

I přes četné razie celní správy v České republice pokračuje rozmach nelegálního hazardu, především kvízomatů. Těch je zde již minimálně deset tisíc. Jejich provozovatelé využívají díry na trhu. Jen ve srovnání s prvním čtvrtletím loňského roku v zemi ubylo až 56% legálních strojů.

SPELOS: Zastavit rozmach nelegálního hazardu může jen změna legislativy
Foto: archiv
Popisek: Petr Mikoška, člen představenstva sdružení SPELOS

Tyto jsou okamžitě nahrazovány stroji nelegálními, převážně kvízomaty. A co to znamená v číslech? Samo Ministerstvo financí přiznává propad příjmů ve státní kase a návaznosti na legislativu za pouhého čtvrt roku ve výši přibližně 1,2 miliardy korun. Celkem se tak za rok dostáváme přibližně na pět miliard! A tento propad se bude dále prohlubovat.

K tomu je však třeba ještě připočítat roční únik na daních za provoz kvízomatů – ten při počtu 10.000 strojů dělá přibližně 900 milionů – stát tak ročně přijde o přibližně šest miliard korun, a to je jen začátek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Podala jste nebo podáte nějaké trestní oznámení?

Myslím v případu, který popisujete https://www.parlamentnilisty.cz/profily/JUDr-Hana-Kordova-Marvanova-126691/clanek/Takto-vypada-hospodareni-hlavniho-mesta-Prahy-144723. A máte podezření, kdo vynesl informace? Ještě proč myslíte, že to vedení Prahy nechce řešit? Není i to dost podezřelé?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Správa jeskyní: Zpřístupněné jeskyně zahajují hlavní sezónu

11:28 Správa jeskyní: Zpřístupněné jeskyně zahajují hlavní sezónu

Čtrnáct tuzemských zpřístupněných jeskyní tento týden zahajuje hlavní sezónu. Po pětiměsíční zimní p…