Vážený pane řediteli Bárto,
vážení členové správní rady Nadace VIA,
obracím se na Vás formou tohoto otevřeného dopisu, abych Vám sdělil, že jsem velmi překvapen postojem Nadace VIA k problematice loterního průmyslu v České republice a využití finančních prostředků, které tento legální průmysl generuje, ve prospěch českých neziskových organizací.
Již historicky mne překvapilo, když Vaše nadace podpořila kontroverzní aktivity občanského sdružení Brnění a zapojila se tak do boje skupiny aktivistů proti českých legálním provozovatelům loterií a jiných podobných her. Již před několika lety sdružení SPELOS varovalo, že cílem snažení této mafie aktivistů není otevření seriózní debaty nad úrovní regulace loterií v České republice, ale záměrná a řízená likvidace jednoho legálního odvětví českého průmyslu, a to na základě lživých a zavádějících informací, budování pocitu strachu a mediální hysterie, politického vydírání a účelového zneužívání politického boje a populismu k dosažení zcela demagogického cíle. Vývoj posledních měsíců nás v tomto přesvědčení pouze utvrzuje a jsme přesvědčeni o tom, že brzy vyjdou najevo informace, které to prokáží.
O to více jsem byl překvapen v okamžiku, kdy se Nadace VIA s velmi moralistickým komentářem připojila k iniciativě „Nevládky bez hazardu“, která vyzývá české neziskové organizace k tomu, aby se distancovaly od financí, které pramení v činnosti loterního průmyslu.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva