SSHR: Unipetrol vrátil poslední část zapůjčené ropy

10.11.2019 17:12 | Zprávy

Česká republika má už zase nouzové zásoby ropy a ropných produktů na 84 dní. Unipetrol vrátil do českých rezerv ropu, kterou si půjčil letos v květnu během odstávky ropovodu Družba.

SSHR: Unipetrol vrátil poslední část zapůjčené ropy
Foto: SSHR
Popisek: SSHR

„Při měsíčním výpadku ropovodu Družba se ukázalo, jak je důležité mít v českých rezervách i ropu. Rafinérie v Litvínově díky tomu nemusela být odstavena z provozu a dál vyráběla pohonné hmoty a další suroviny, které jsou důležité pro český průmysl. Ani čeští řidiči nepocítili žádné nedostatky v zásobování čerpacích stanic,“ upřesnil předseda Správy státních hmotných rezerv Pavel Švagr.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Trapas

Nemyslíte, že je spíš až trapné, jak se vláda s prezidentem přetahuje? Já nechápu, proč věci, které fungovaly měnit a řešit místo toho, aby se řešilo to podstatné, co fakt tíží lidi?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Temelín modernizuje ovládání bezpečnostních systémů

22:33 ČEZ: Temelín modernizuje ovládání bezpečnostních systémů

Jaderná elektrárna Temelín pokračuje v rozsáhlé modernizaci klíčových prvků, které ovládají bezpečno…