SSŠVT: Souboj žáků v informatice vyhráli Středočeši

14. 12. 2017 13:44

Deset děvčat a 37 chlapců se utkalo ve finále vědomostní soutěže IT-SLOT pro žáky 8. a 9. tříd základních škol z celé České republiky. Osmý ročník soutěže opět potvrdil, že současní teenageři nemají problémy s informatikou, ale pokulhávají v logickém myšlení. Jsou zvyklí spoléhat na aplikace.

SSŠVT: Souboj žáků v informatice vyhráli Středočeši
Foto: SSŠVT
Popisek: Učebna SSŠVT.

V rekordní konkurenci 4012 řešitelů zvítězil Richard Lízner ze ZŠ Kamenice. Na druhé příčce skončil Jakub Štefan ze Základní školy Jungmannovy sady Mělník a třetí místo obsadila obhájkyně loňského prvenství Natálie Prušáková ze ZŠ Dukelská Strakonice.

V první desítce se umístili hned čtyři finalisté ze Středočeského kraje, dva z Jihočeského kraje a po jednom úspěšném řešiteli v „top ten“ má Praha, Královéhradecký kraj, Olomoucký kraj a Vysočina.

Soutěž IT-SLOT je dvoukolová, do prvního kola osmého ročníku se registrovalo 203 základních škol a 4599 jejich žáků, test nakonec vyplnilo 4012 z nich. Nejlepších 47 žáků z celé České republiky se utkalo ve finále 13. prosince v pražské Soukromé škole výpočetní techniky na Proseku, kam je doprovodili jejich učitelé.     

„Test se skládal z 25 otázek, které se dotýkaly dvou oblastí – informačních technologií a ve druhé části matematiky a logiky. Největší problémy dělaly žákům právě příklady na logické myšlení. Naopak otázky z informatiky řešili s přehledem. Dnešní čtrnáctiletí a patnáctiletí běžně používají pojmy jako web hosting, cloudové úložiště, doména a další, ale zároveň ke všemu používají aplikace a nic je nenutí přemýšlet. Cílem naší soutěže je mimo jiné ukázat, že stejně důležitý a potřebný je také všeobecný rozhled,“ popsal Martin Vodička, ředitel Soukromé střední školy výpočetní techniky, která soutěž každoročně pořádá.  

Nejlepší řešitelé získali moderní tablety a jejich školy si odvezly 13palcový notebook s pokročilými aplikacemi, 27palcový monitor s vysokým rozlišením nebo mobilní projektor. Dále se hrálo o luxusní bezdrátová sluchátka, powerbanky a flash disky, oceněni ale byli všichni finalisté.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lesy ČR: Vánoční stromky letos potěší děti ve 170 zařízeních

12:46 Lesy ČR: Vánoční stromky letos potěší děti ve 170 zařízeních

Lesníci ze státního podniku rozvážejí 400 stromků do 170 pobytových dětských zdravotnických a sociál…