SÚJB: Bilaterální jednání jaderných dozorů České republiky a Spolkové republiky Německo

28.10.2018 14:04

Ve dnech 8. – 9. října 2018 se v Bonnu uskutečnilo 22. bilaterální jednání zástupců českého a německého státního dozoru nad jadernou bezpečností.

SÚJB: Bilaterální jednání jaderných dozorů České republiky a Spolkové republiky Německo
Foto: Archiv
Popisek: SÚJB
reklama

Schůzka mezi Státním úřadem pro jadernou bezpečnost České republiky a Spolkovým ministerstvem pro životní prostředí, ochranu přírody a jadernou bezpečnost Spolkové republiky Německo byla již tradičně zorganizována na základě mezivládní dohody o výměně informací.

Českou delegaci vedl ředitel sekce pro řízení a technickou podporu SÚJB, Ing. Petr Krs, jejími členy kromě pracovníků SÚJB byli představitelé ministerstev (MPaO, MŽP), provozovatele (ČEZ) a SÚRAO. V německé delegaci, vedené panem Thomasem Elsnerem, ředitelem Odboru bezpečnosti jaderných zařízení Spolkového ministerstva životního prostředí (BMU), se jednání zúčastnili zástupci tohoto ministerstva i ministerstev životního prostředí spolkových zemí Bavorsko (StMUV) a Sasko (SMUL) a dalších institucí (GRS, Preussen Electra GmbH).

V rámci jednání se delegace navzájem informovaly o situaci v oblasti legislativy a o organizačně-administrativních záležitostech, německý partner poskytl prezentaci o nové legislativě v oblasti radiační ochrany. Dále obě strany prezentovaly informace o současném vývoji v oblasti krizového řízení; o vybraných událostech na jaderných elektrárnách z pohledu provozovatelů i dozorných orgánů; o situaci v oblasti skladování a nakládání s radioaktivními odpady a vyhořelým jaderným palivem.

Jednání, jež proběhlo v otevřené atmosféře, doprovázené živou diskusí, bylo ukončeno exkurzí v odstavené jaderné elektrárně Mülheim-Kärlich u Koblenze.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Místopředsedou představenstva a dopravním ředitelem DPP byl opět zvolen Ladislav Urbánek

13:30 Místopředsedou představenstva a dopravním ředitelem DPP byl opět zvolen Ladislav Urbánek

Představenstvo Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP) na svém posledním zasedání v červenci potvrdilo…