SYNOT TIP podpoří mládežnický sport šesti miliony korun!

30.06.2014 13:08

Český olympijský výbor získá od společnosti SYNOT TIP přibližně 6 milionů korun na podporu mládežnického a neprofesionálního sportu. Skupina SYNOT se tímto krokem bude podílet na financování českého sportu v roce 2014.

SYNOT TIP podpoří mládežnický sport šesti miliony korun!
Foto: Archiv
Popisek: Synot - logo

„Těší nás, že se naše společnost může opět přihlásit k transparentní podpoře českého sportu, kterému fandíme a který jsme dle svých finančních i legislativních možností vždy významně podporovali. Jsme totiž přesvědčeni o tom, že odvody z loterií a jiných podobných her by měl stát efektivně a co nejkratší možnou cestou směřovat právě ke konkrétním projektům, které si podporu zaslouží. A sport je bezpochyby jednou z těchto oblastí,“ uvedl Petr Mikoška, výkonný ředitel společnosti SYNOT TIP

SYNOT TIP prostředky poskytne v souladu s novelizovaným zákonem o loteriích a jiných podobných hrách z odvodů z loterií a kurzových sázek. Novela zákona totiž umožňuje poskytnout část z takzvané loterijní daně na sport právě prostřednictvím ČOV.

„Očekávaná výše podpory pro letošní rok je v závislosti na obchodních výsledcích přibližně 6 milionů korun. Věříme však, že se legislativní situace vztahující se k loternímu průmyslu v České republice stabilizuje a budeme moci být i nadále významným partnerem a podporovatelem mládežnického sportu,“ doplnil Petr Mikoška.

Sportovní kluby se v posledních letech potýkají s výraznými, často až existenčními finančními problémy. Proto jsou nuceny zvyšovat členské příspěvky, což zase snižuje počet zájemců o sport. Každá podobná pomoc je proto zásadní.

„Velmi si vážíme rozhodnutí společnosti SYNOT TIP transparentně podpořit český sport, jemuž se z centrální úrovně dostává čím dál méně prostředků. O to víc si ceníme každého, kdo se rozhodne s námi tuto situaci měnit, vždyť u nás se sportu aktivně věnuje pouze 28 % dětí. Není proto divu, že se od roku 1995 zpětinásobil počet obézních školáků,“ uzavřel předseda ČOV Jiří Kejval.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Univerzita Karlova připravila v rámci projektu Česko! A jak dál? už pět veřejných diskuzí, další bude letos v září

22:26 Univerzita Karlova připravila v rámci projektu Česko! A jak dál? už pět veřejných diskuzí, další bude letos v září

Univerzita Karlova pokračuje v projektu Česko! A jak dál?, jehož cílem je definovat zásadní témata Č…