SYNOT: Způsob vydávání mimořádných opatření byl v desítkách případů nezákonný

24.06.2021 17:52

Prohlášení společnosti SYNOT TIP k dnešnímu rozsudku Nejvyššího správního soudu

SYNOT: Způsob vydávání mimořádných opatření byl v desítkách případů nezákonný
Foto: Archiv
Popisek: Synot - logo

Od začátku nám bylo zřejmé, že vláda jednala protizákonně. Jsme rádi, že nám dal Nejvyšší správní soud zapravdu. Samozřejmě, že na toto rozhodnutí budeme reagovat a zvažovat žádost o náhradu vzniklých škod.  

Soud svým dnešním verdiktem opětovně potvrdil, že obchod a výroba ve smyslu pandemického zákona nezahrnuje služby, přičemž naše podnikání do těchto služeb patří. K plošnému zákazu činnosti našich provozoven tedy neměla vláda žádné zákonné právo.

Vláda jednoduše obešla zákon a stanovila takové podmínky, které sice vydávala za omezení, ale tyto byly ve skutečností totálním zákazem provozu a možnosti poskytování služeb veřejnosti. 

Představitelé státu navíc musí konečně pochopit, že není možné, aby si dle libosti nahodile měnili význam pojmů, zakotvených v zákoně.

Naše společnost vždy respektovala daná pravidla, nicméně zákaz provozu našich služeb byl pro nás od začátku v rozporu se zdravým rozumem. V prostorách našich provozoven není výrazná kumulace osob, navíc je ze zákona každý host evidován a prostory jsou monitorovány. Je tedy velmi snadné dodržovat jakákoliv bezpečnostní opatření a identifikovat každou osobu, která by mohla přijít do styku s potencionálním rizikem nákazy.

Způsob vydávání mimořádných opatření v týdenních intervalech (někdy i častějších) byl od začátku velmi chaotický a zmatečný, a jak soud opakovaně prokázal, v desítkách případů nezákonný.

Pozn. redakce: 75% podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s., provozující server Parlamentní listy vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a bývalého senátora Iva Valenty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český statistický úřad: Tržby maloobchodu vzrostly

15:33 Český statistický úřad: Tržby maloobchodu vzrostly

Meziročně se tržby očištěné o kalendářní vlivy v červnu zvýšily reálně o 7,1 %, bez očištění o 7,2 %…