SŽDC: Do oprav nádraží na jižní Moravě půjde 115 milionů korun

06.04.2018 17:11 | Zprávy

V letošním roce naváže Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) na probíhající rekonstrukce kuřimské a břeclavské výpravní budovy dalšími většími opravami v Modřicích nebo v Sokolnicích-Telnici. Současně se zahájí projektování modernizace mikulovského nádraží nebo staničních budov v Ivanovicích na Hané a Moravských Bránicích. Celkem letos vynaloží SŽDC do oprav a projektových prací téměř 115 milionů korun.

SŽDC: Do oprav nádraží na jižní Moravě půjde 115 milionů korun
Foto: szdc.cz
Popisek: Správa železniční dopravní cesty

„V Jihomoravském kraji se větší investice rozběhly koncem loňského, respektive začátkem letošního roku. Konkrétně se jedná o kuřimské a břeclavské nádraží. Jen tyto akce spolknou téměř 100 milionů korun. V Kuřimi bude hotovo již letos na podzim, u rozsáhlejší stavby v Břeclavi si musíme počkat do srpna příštího roku. Nemalé částky poputují i do dalších stanic, jako jsou Sokolnice-Telnice nebo Nedvědice,“ říká náměstek generálního ředitele SŽDC pro správu majetku Tomáš Drmola a zároveň dodává: „Většina rekonstrukcí se rozběhne letos na podzim, logicky se tedy stihne do konce roku proinvestovat jen část plánovaných nákladů. I tak je částka 115 milionů korun pěkný výsledek.“

Od loňského podzimu se opravuje kuřimská budova, která získá novou fasádu, výměnou či repasí procházejí všechny výplně. Nový nátěr a klempířské prvky dostane střecha. Realizují se také stavební úpravy především vnitřních dispozic. Rekonstruují se podlahy, izolace konstrukcí, elektroinstalace, řeší se i vytápění. Zároveň se počítá s komerčním využitím prostor vestibulu. Stávající nájemce projevil zájem o provoz kavárny a nutné stavební úpravy jsou již zohledněny v probíhající rekonstrukci.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ÚOHS provedl místní šetření v oblasti tabákových výrobků

11:18 ÚOHS provedl místní šetření v oblasti tabákových výrobků

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže provedl v posledních týdnech sérii neohlášených místních šetřen…