SŽDC: Historická výpravní budova v Majdaleně prošla opravou

11.06.2020 21:40 | Zprávy

Správa železnic pokračuje v obnově výpravních budov. Dnes slavnostně otevřela opravený historický objekt z roku 1890 ve stanici Majdalena na Třeboňsku. Práce v hodnotě 6,2 milionu korun probíhaly od loňského října, jejich zhotovitelem byla společnost EDIKT.

SŽDC: Historická výpravní budova v Majdaleně prošla opravou
Foto: SŽDC
Popisek: SŽDC

Ve stanici, která se nachází na trati Veselí nad Lužnicí – České Velenice, došlo k opravě fasády výpravní budovy. Součástí prací byla dále výměna oken, dveří a střechy včetně komínových těles, jejich výsledkem je také příjemnější prostředí v čekárně a na veřejných toaletách. Celá železniční stanice byla navíc vybavena novým mobiliářem.

Úpravami prošla i plocha před budovou, kde mohou cestující využít parkovací místa a přestup na autobusovou dopravu. Jelikož je Majdalena hojně navštěvovanou turistickou destinací především v letních měsících, jsou zde k dispozici nová stání pro kola.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Tomio Okamura byl položen dotaz

Je pravda, že na Slovensko létáte vládním speciálem?

Tvrdíte, jak se má šetřit, i na zahraničních cestách a jestli je pravda, že si pak sám lítáte na Slovensko vládním speciálem, nekážete náhodou vodu a sám nepijete víno?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ÚZSVM: Stát prodal další pozemky a stavby na Slapech

19:15 ÚZSVM: Stát prodal další pozemky a stavby na Slapech

ÚZSVM prodal prostřednictvím elektronického aukčního systému další část bývalého rekreačního areálu …