SŽDC: Příprava vysokorychlostní tratě z Prahy do Drážďan pokračuje

19.12.2017 15:13 | Zprávy

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) pokračuje v přípravě výstavby vysokorychlostního spojení z Prahy do Drážďan. V minulých dnech proto uspořádala dvě důležitá jednání, jejichž hlavním tématem byly dílčí úkoly v rámci tohoto strategicky významného projektu.

SŽDC: Příprava vysokorychlostní tratě z Prahy do Drážďan pokračuje
Foto: szdc.cz
Popisek: Správa železniční dopravní cesty

Odborníci z obou stran česko-německé hranice se 13. prosince zúčastnili workshopu konaného jako součást projektu Přeshraniční spolupráce pro rozvoj železniční dopravy Sasko – ČR, který je realizován v rámci Programu na podporu přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Svobodným státem Sasko 2014–2020 spolufinancovaného Evropskou unií. Jeho lídrem je Správa železniční dopravní cesty. Projekt má za cíl zintenzivnit a prohloubit spolupráci institucí za účelem podpory a rozvoje přeshraniční železniční dopravy mezi státy ležícími na obou stranách Krušných hor, a to zejména ve vazbě na připravovanou a plánovanou vysokorychlostní železniční trať z Drážďan přes Ústí nad Labem do Prahy.

Jak uvedl na úvod Henrik Saske ze saského ministerstva dopravy, pozitivní je nejnovější vývoj na německé straně, kdy spolkové ministerstvo dopravy zařadilo projekt v Plánu potřeb spolkových železničních tratí do kategorie naléhavé potřeby. Geologové z obou stran hranice pak na setkání informovali přítomné o dílčích výsledcích průzkumu geologické stavby území a o připravovaném 3D modelu, který bude jedním z významných výstupů pro výběr nejvhodnější trasy přeshraničního tunelu. Kromě toho bude důležitou součástí stávajícího projektu také vypracování potřebné dopravní a socioekonomické analýzy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Garanti bezpečnosti

Tvrdíte, že NATO a EU jsou pro nás garantem bezpečnosti. NATO ano, ale jakým garantem bezpečnosti je EU? V čem? Jak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lesy ČR: Bobří soutěska v Českém středohoří je uzavřena

22:03 Lesy ČR: Bobří soutěska v Českém středohoří je uzavřena

Kvůli bezpečnosti a předcházení povodním jsou zpracovávány odumírající rizikové stromy kolem Bobřího…