SZPI zjistila na trhu polská jablka s nepovoleným množstvím pesticidu

26.12.2016 12:59 | Zprávy

V rámci kontrol přítomnosti cizorodých látek v čerstvém ovoci Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zjistila na tuzemském trhu jablka kontaminovaná nepovoleným množstvím pesticidu chlorpyrifos.

SZPI zjistila na trhu polská jablka s nepovoleným množstvím pesticidu
Foto: SZPI
Popisek: SZPI

Inspektoři vzorek závadné šarže odebrali v provozovně společnosti MAKRO Cash & Carry ČR s.r.o. Jedná se o jablka odrůdy Golden Delicious a předmětnou šarži do ČR odeslala společnost APPLEX SP Z.O.O., Sadkowice, Polsko.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Vít Rakušan byl položen dotaz

Co na to řeknete?

Podle Dobiášové, která vyhrála soud, Wollner stopnul klíčovou investigativní reportáž o hnutí STAN a kriminální kauze Hlubučka. Zajímá mě, co mi k tomu řeknete, pokud se vůbec teda vyjádření dočkáme.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

DPP úspěšně prošel komplexním auditem

10:17 DPP úspěšně prošel komplexním auditem

DPP úspěšně prošel komplexním auditem podle mezinárodních norem ISO 37001 a ISO 37301.