Sankční řízení vedená ÚOHS týkající se výběrových řízení společností ČEPS a ČEZ Distribuce

07.01.2021 22:13

Šetření Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže ve věci výběrových řízení v oblasti elektromontážních prací rozhodně „nevyznělo do ztracena“, jak těsně před Vánocemi zaznělo v některých médiích.

Sankční řízení vedená ÚOHS týkající se výběrových řízení společností ČEPS a ČEZ Distribuce
Foto: ÚOHS
Popisek: ÚOHS
reklama

Vydáním usnesení o zastavení jednoho správního řízení ve věci koordinace účasti do výběrových řízení v oblasti stavebně-montážních prací, jejichž zadavatelem je společnost ČEPS, a. s., se aktivity ÚOHS v této oblasti nevyčerpaly. Na základě informací z místních šetření v obchodních prostorách soutěžitelů a výsledků svého šetření Úřad zahájil dvě další sankční řízení, z nichž jedno nedávno uzavřel pravomocným uložením pokut uchazečům o zakázky zadávané společností ČEZ Distribuce, a. s.. Další kauza, v níž figurují uchazeči o veřejné zakázky z oblasti elektromontážních prací zadávané společností ČEPS, a.s., je před vydáním sankčního správního rozhodnutí v prvním stupni. O probíhajícím správním řízení však Úřad nemůže poskytnout bližší informace.

Zastavené správní řízení, o němž informovala média, Úřad zahájil na základě podání upozorňujícího na možné dohody soutěžitelů v rámci výběrových řízení společnosti ČEPS. Z informací z místních šetření v obchodních prostorách společností i  vzhledem ke specifickým podmínkám výběrových řízení společnosti ČEPS  bylo zřejmé, že hospodářská soutěž v dané oblasti může být značně omezená. Z uskutečněného správního řízení však nevyplynulo, že by uvedený stav byl způsobem nezákonnou spoluprací soutěžitelů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Povodí Moravy: Vodohospodáři odklízejí naplaveniny z Brněnské přehrady

19:07 Povodí Moravy: Vodohospodáři odklízejí naplaveniny z Brněnské přehrady

Pracovníci Povodí Moravy, s. p. odklízejí množství naplaveného materiálu z hladiny Brněnské přehrady…