Schneider Electric rozšiřuje spolupráci s Rosatomem

07.06.2021 22:11

Dne 3. června 2021 během Petrohradského mezinárodního ekonomického fóra (PMEF) podepsala německá společnost Schneider Electric a ruská korporace pro atomovou energii Rosatom dohodu, která rozšiřuje jejich dosavadní spolupráci.

Schneider Electric rozšiřuje spolupráci s Rosatomem
Foto: red
Popisek: Rosatom

I první memorandum mezi Rosatomem a Schneider Electric bylo uzavřeno během fóra PMEF, a to v červnu 2015. V letech 2017 a 2019 bylo prodlouženo vždy o dva roky. Nový dokument také prodlužuje platnost původního memoranda, a navíc rozšiřuje oblasti spolupráce do řady dalších směrů, včetně udržitelného rozvoje, odbytu společné elektrotechnické produkce na nejaderných trzích třetích zemí, systémů skladování energie, intelektuálních průmyslových řešení a aditivních technologií.

„Velmi nás těší, že pokračuje naše spolupráce s Rosatomem a že se rozšiřuje do dalších směrů. Poslední roky byly pro naše společnosti velmi produktivní a věříme, že nová etapa spolupráce také přinese mnoho úspěchů. Z našeho pohledu je nejzajímavější spolupráce v oblasti udržitelného rozvoje. Schneider Electric má na tomto poli široké zkušenosti a jejich spojením s inovacemi Rosatomu můžeme významně přispět k ochraně životního prostředí,“ uvedl prezident společnosti Schneider Electric pro Rusko a země SNS Johan Vanderplaetse.

„Vysoce si ceníme výsledků práce se Schneider Electric a věříme, že naše společnosti mají ohromný potenciál pro další rozvoj spolupráce v nových oblastech. Pro nás v Rosatomu je mezinárodní spolupráce jednou ze strategických priorit. V širokém spektru produktů se nám podařilo dosáhnout výborných úspěchů, mohu jmenovat například aditivní technologie, větrnou energetiku, skladování energie, produkty pro obce a logistické služby. Věříme, že společným úsilím s našimi partnery dokážeme přinášet nové inovace, které přispějí k udržitelnému rozvoji,“ řekl generální ředitel Rosatomu Alexej Lichačov.

Ruská Státní korporace pro atomovou energii Rosatom spojuje více než 340 podniků, ve kterých pracuje přibližně 262 tisíc lidí. Strukturu korporace tvoří čtyři vědeckovýzkumné a průmyslové komplexy, podniky jaderného palivového cyklu, objekty jaderné energetiky a flotila jaderných ledoborců, která je jediná svého druhu na světě. Rosatom je jediná korporace na světě, jejíž součástí jsou podniky kompletního jaderného cyklu - od těžby, zpracování a obohacování uranu přes projektování a výstavbu jaderných elektráren, výrobu paliva až po vyřazování jaderných zařízení z provozu a nakládání s radioaktivními odpady a použitým jaderným palivem včetně jeho přepracování.
Rosatom je vlastníkem a provozovatelem všech deseti jaderných elektráren na území Ruské federace, v nichž pracuje 37 bloků produkujících přes 18 % veškeré elektřiny vyrobené v Rusku. Mezi tyto reaktory patří i rychlý, sodíkem chlazený reaktor BN-800, který je nejvýkonnějším průmyslovým reaktorem tohoto typu na světě. V Ruské federaci Rosatom staví 6 bloků včetně projektů VVER-1200, které jsou prvním zástupcem generace III+ v provozu. Realizuje také projekt plovoucí jaderné elektrárny Akademik Lomonosov.
Na světovém trhu s jadernými technologiemi Rosatom zaujímá přední pozici. Desetileté portfolio exportních zakázek Rosatomu přesahovalo na konci roku 2017 hodnotu 133 miliard amerických dolarů a patří do něj 36 bloků jaderných elektráren ve 12 zemích světa.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM zajistil likvidaci padělků

22:54 ÚZSVM zajistil likvidaci padělků

ÚZSVM ve Žďáru nad Sázavou zajistil likvidaci padělků oděvů, obuvi, hraček a dalších věcí, zabraných…