Šéfové diplomacií oslavili v Praze čtvrtstoletí Visegrádské čtyřky

21. 2. 2016 20:48

Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek přivítal 18. února 2016 v Černínském paláci šéfy diplomacií zemí Visegrádské čtyřky u příležitosti 25. výročí jejího založení. Ministři Péter Szijjártó, Witold Waszczykowski, Miroslav Lajčák a Lubomír Zaorálek zhodnotili dosavadní spolupráci a diskutovali o budoucím směřování Visegrádské skupiny.

Šéfové diplomacií oslavili v Praze čtvrtstoletí Visegrádské čtyřky
Foto: ČT
Popisek: Vlajky zemí Visegrádské čtyřky a EU

Ministři se shodli na tom, že Visegrádská čtyřka je po čtvrtstoletí své existence zavedenou značkou v evropské politice a že toto uskupení přispívá ke stabilizaci regionu střední Evropy. Podle ministra zahraničí ČR Lubomíra Zaorálka dnešní setkání nebylo jen oslavou, ale přineslo i konkrétní výsledky: „Shodli jsme se, že zorganizujeme společný humanitární projekt V4, který pomůže zlepšit situaci v uprchlických táborech v Jordánsku či v Libanonu.“

Souběžně s ministerským setkáním se v Černínském paláci uskutečnila také konference visegrádských think tanků „Think Visegrad“ na téma „Budoucnost V4 na pozadí výsledků dosažených za 25 let“, jíž se kromě ministrů zahraniční zúčastnili zástupci akademické sféry a političtí představitelé zemí V4.

Před samotnou schůzkou ministrů se již 17. února 2016 na Karlově univerzitě uskutečnila prezentace zprávy „Visegrad 25 let poté“, kterou k výročí V4 připravilo osm členů Panelu eminentních osobností jmenovaných ministry zahraničních věcí zemí V4 v létě 2015.

U příležitosti oslav založení V4 byla v Černínském paláci také zahájena tematická výstava k 25. výročí V4 připravená Mezinárodním visegrádským fondem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

dTest: Některé telefony ošálíte a odemknete i obyčejnou fotkou

22:45 dTest: Některé telefony ošálíte a odemknete i obyčejnou fotkou

Odemčení obrazovky rozpoznáním obličeje, které nabízejí chytré telefony, je v některých případech sn…