Seminář k veřejné podpoře v dotační politice vůči neziskovým organizacím se setkal s velkým zájmem

29.03.2016 14:42

Rada vlády pro nestátní neziskové organizace (RVNNO), která patří do gesce ministra Dienstbiera, konkrétně Výbor pro Evropskou unii při RVNNO, uspořádal ve čtvrtek 24. března 2016 celodenní Seminář k problematice veřejné podpory v dotační politice vůči neziskovým organizacím.

Seminář k veřejné podpoře v dotační politice vůči neziskovým organizacím se setkal s velkým zájmem
Foto: Archiv PL
Popisek: Úřad vlády ČR

Smyslem semináře bylo hledat možnosti veřejné podpory v dotační politice vůči nestátním neziskovým organizacím a pomoci tak plynulému a účelnému čerpání evropské podpory i tímto typem právnických osob. To odpovídá i úkolům, stanoveným Státní politikou vůči NNO v letech 2015 - 2020, kterou přijala v létě loňského roku vláda ČR.

Seminář k veřejné podpoře v dotační politice vůči neziskovým organizacím se setkal s velkým zájmem

Seminář vedl JUDr. Michael Kincl, zkušený odborník na problematiku veřejné podpory, který je mimo jiné i soudním znalcem v této oblasti.

Semináře se zúčastnilo více než 60 posluchačů, a to jak zástupců nestátních neziskových organizací, tak ministerstev a krajských úřadů. Účastníci získali nejen ucelený pohled na komplikovanou ochranu hospodářské soutěže z hlediska evropské regulace veřejné podpory, ale získali i odpovědi na své konkrétní otázky.  

Byly zdůrazněny tři principy regulace veřejné podpory.

Za prvé - princip nezbytnosti, to znamená, že veřejnou podporu lze poskytovat pouze tam, kde nefungují tržní mechanismy. Za druhé - princip přiměřenosti, veřejnou podporu je třeba poskytovat pouze ve výši odstranění tržního selhání. A posledním principem je soulad a společný zájem s EU a jejími základními právními principy.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Jan Kuchař byl položen dotaz

Co říkáte na tento návrh?

Pořádně slyšíme o úsporách, ale nikdo z politiků nejde příkladem. Jestli není možné, abyste si zmrazili platy – prý kvůli tomu, že by se to týkalo třeba i soudců, proč ještě nikdo nepřišel s tím, aby se platy politiků staly samostatnou skupinou? Pak by bylo přeci vše vyřešeno. Není vše ostatní z vaš...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Česká pošta: Balíkovnou zboží přes portál Offero zdarma

12:00 Česká pošta: Balíkovnou zboží přes portál Offero zdarma

S rostoucím zájmem o integraci dalších partnerů vznikl program Balíkovna pro partnery, který má za ú…