Senioři ve Vysokém Mýtě mají díky Nadaci ČEZ nový sociální automobil

18.05.2022 10:06 | Komerční článek

Oblastní spolek Českého červeného kříže pomáhá seniorům s odvozem k lékaři nebo třeba s nákupy. A k tomu je potřeba vhodný automobil s prostorem například pro kompenzační pomůcky. A takový teď mají pracovníci k dispozici ve Vysokém Mýtě. Sportovci pomocí aplikace EPP Pomáhej pohybem podpořili projekt a vysportovali body, které Nadace ČEZ proměnila v částku 70 tisíc korun.

Senioři ve Vysokém Mýtě mají díky Nadaci ČEZ nový sociální automobil
Foto: Nadace ČEZ
Popisek: Nadace ČEZ

Projekt Senior doprava Českého červeného kříže je sociální služba, která zajišťuje dopravu pro seniory. Pracovníci se specializují na zajištění pomoci a podpory například při návštěvě lékaře, nákupu, vozí seniory na návštěvu přátel nebo na jednání na úřadech. Projekt podporuje aktivní stáří, větší soběstačnost seniorů, pomáhá vést dále plnohodnotný život na jaký byli zvyklí. Pracovník služby je pro klienty i velkou oporou. Zajišťuje jim pomoc při běžných úkonech s nákupem, vyzvedáváním léků, pomáhá při jednání na úřadech. Klienti jsou do jisté míry i ochráněni před tzv. pouličními prodejci a obchodníky, kteří se právě na starší lidi zaměřují. Služba pomáhá sociálnímu začlenění a omezuje samotu starých lidí.

„Aby cíl naší služby mohl být i nadále naplňován, pořídili jsme si s pomocí příspěvku od Nadace ČEZ nový automobil. Náš současný již bohužel dosloužil a bez automobilu služba poskytovat nejde. Rád bych proto touto cestou jménem svým i všech seniorů, co službu využívají, poděkoval Nadaci ČEZ a všem, kteří přes aplikaci sportovali a projekt podpořili,“ říká Martin Hodoval, ředitel Českého červeného kříže v Ústí nad Orlicí.

Automobil Toyota se speciální úpravou splňuje podmínku snadného nastupování a vystupování z vozidla a zároveň má dostatečný zavazadlový prostor pro chodítka a další kompenzační pomůcky klientů.

Anketa

Jste ochotni alespoň částečně omezit topení, ježdění autem či užívání klimatizace, abyste pomohli Ukrajině proti Putinovi?

2%
97%
hlasovalo: 35275 lidí

Naše společnost začala provozovat službu Senior dopravy ČČK v roce 2005 v Ústí nad Orlicí. Během 15 let se služba rozrostla do dalších 6 měst v našem regionu. Služby dnes využívá skoro 1 400 klientů klientů. Pravidelně ji ve Vysokém Mýtě využívá přes 200 klientů.

Službu vystihují slova klienty: „Chtěla bych poděkovat. S přibývajícími léty a s nimi spojenými obtížemi si uvědomuji, jak nesmírně záslužnou a potřebnou činnost vykonáváte. Zvláště když nám seniorům ubývá sil a jsme odkázáni na pomoc druhých. Můj odbiv a dík patří dnes dvěma dobrým duším, které mě vozí. Oceňuji jejich ochotu, spolehlivost, obětavost a nasazení. Vždy mi vyhoví, poskytnou radu, řešení a pomohou vždy s úsměvem a pochopením. Senioři se právě s těmito vlastnostmi často nesetkávají."

Oblastní spolek Českého červeného kříže Ústí nad Orlicí
Posláním ČČK je zejména předcházet a zmírňovat utrpení, chránit zdraví, život a úctu k lidské bytosti, podporovat vzájemné porozumění, mír a přátelství mezi národy bez rozdílu národnostních, rasových, náboženských, třídních a politických a usilovat o naplňování základních principů Hnutí Červeného kříže. Mezi aktivity ČČK patří poskytování humanitární pomoci v případě katastrof a jiných mimořádných událostí, propagace a výuka první pomoci, oceňování a nábor bezpříspěvkových dárců krve, poskytování zdravotnických, záchranných, sociálních a dalších humanitárních služeb, sociální a zdravotní výchova dětí a mládeže.

Jak EPP– Pomáhej pohybem funguje
Aplikace zaznamenává pohyb uživatele při jím zvolené sportovní aktivitě. Kromě běžných údajů o rychlosti, čase, tempu či vzdálenosti také generuje body, které může uživatel kdykoli věnovat některému z aktuálně nabízených projektů neziskových organizací, škol nebo obcí. Pokud uživatelé aplikace svým pohybem nashromáždí za daný čas určitý počet bodů, Nadace ČEZ projekt podpoří konkrétní dopředu stanovenou částkou. Neziskové organizace o umístění svého projektu do aplikace žádají v rámci jednoho z grantových řízení, dle povahy projektu.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: komerční tisková zpráva

Nenecháme Vás padnout!!

Jak jste to myslel pane Fialo?Pokud vím tak nic neděláte pro to,aby se tak nestalo.Ba právě naopak děláte vše pro to aby Čeští občané padly přímo na H.... tedy na ústa.Peníze ze státní kasy sypete Ukrajině a Ukrajincům,je třeba pomáhat ale ne na úkor občanů České republiky.Mám tři děti všchny poctiv...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Na letošní Bahna zavítalo přes 50 tisíc fanoušků armády

22:30 Armáda ČR: Na letošní Bahna zavítalo přes 50 tisíc fanoušků armády

Ukázky vojenské techniky v těsné blízkosti diváků, novinky v podobě chemického průzkumného vozidla n…